• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1892-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیانیه خانه مطبوعات استان همدان در مورد اتفاقات اخیر؛

مردم مطالبات به‌حق خود را از طریق مجاری قانونی پیگیری کنند

طی چند روز اخیر جمعی از مردم به دنبال پیگیری مطالبات خود اقدام به انجام تجمعاتی کرده که متأسفانه در برخی شهرها این تجمعات توسط عده‌ قلیلی به اغتشاش و درگیری و نیز خسارت به اموال عمومی منجر شد .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، خانه مطبوعات استان همدان در بیانیه ضمن اعلام مطلب فوق، درباره اتفاقات اخیر گفته است: به طور قطع هر ایرانی در هر نقطه از این سرزمین کهن که زندگی می‌کند، قلبش به عشق این مرز و بوم و آنچه که هویت ایرانی و اسلامی او را شکل می‌دهد، می‌تپد و اگر چه ممکن است مشکلات بر او فشار بیاورد اما بی‌شک امنیت ایران اسلامی عزیز را بر هر چیز دیگر ترجیح داده و آماده است تا جانش را در راه دفاع از میهن و اعتقاداتش فدا کند اما با کمال تأسف در چند روز اخیر مردم ایران شاهد اتفاقاتی بودند که بیش از هر چیز امنیت و آرامش و هویت آنان را نشانه گرفته و در این میان باز هم دشمنان قسم خورده نظام ثابت کردند که هیچ‌گاه دلشان برای مردم نسوخته و نمی‌خواهند شاهد پیشرفت‌های مردم و نظام باشند و به فرموده مقام‌ معظم رهبری، دشمن همواره منتظر فرصت و رخنه برای ورود و ضربه‌زدن به ملت ایران بوده است .

خانه مطبوعات استان همدان ضمن محکوم کردن حرکت‌های تفرقه‌افکنانه عده قلیلی و نیز تخریب اموال عمومی، اعتراض و پیگیری مطالبات از جمله بحث گرانی را یکی از حقوق مردم دانسته و تأکید می‌کند این مطالبات باید از طریق راه‌های قانونی مشخص شده در قوانین جمهوری اسلامی پیگیری شود .

این خانه به عنوان تنها تشکل صنفی مستقل حوزه مطبوعات در استان همدان آمادگی دارد تا با همکاری همه رسانه‌ها و خبرنگاران استان مطالبات به‌حق و قانونی مردم از مسئولان و حاکمیت را مطرح و تا حصول نتیجه پیگیری کند .

بی‌شک مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی همواره نقش حلقه واسط بین مردم و مسئولان را داشته و در راه احقاق حقوق صنفی مردم به ویژه قشر محروم جامعه می‌توانند نقش اساسی بازی کنند .

در همین راستا از عموم مردم به ویژه ملت شهیدپرور استان همدان دعوت می‌شود ضمن حفظ آرامش فضای جامعه، مطالبات خود را از طریق مجاری قانونی پیگیری کرده و در این میان به فرزندان خود در رسانه‌های استان اعتماد کنند و با در میان گذاشتن مشکلات خود با آنان، بخشی از پیگیری مطالبات و حقوق شهروندی را به عهده جامعه رسانه بگذارند .

به طور قطع خبرنگاران و جامعه رسانه هم‌چون همیشه یار و یاور مردم بوده و حداکثر تلاش خود را خواهند کرد تا با بیان و انتقال مشکلات و مطالبات مردم، پیگیر رفع این مشکلات باشند .

در پایان بار دیگر ضمن دعوت مردم به آگاهی و هوشیاری در برابر توطئه دشمنان، از همه آحاد ملت دعوت می‌شود تا در تجمعات مردمی روز چهارشنبه برای محکومیت اغتشاشات اخیر حضوری حماسی داشته و پاسخ دشمنان نظام، انقلاب و مردم را دهند و ثابت کنند همواره پشتیبان نظام و رهبری هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: