• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-4997-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

تا کنون آزادی اجتماعات و راهپیمایی در قانون اساسی تعطیل بوده است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر مزایای اصل ۲۷ قانون اساسی درباره آزادی اجتماعات و راهپیمایی در قانون اساسی، بیان کرد: این اصل تا کنون تعطیل بوده و معتقدیم مردم بر اساس اصول قانون اساسی و آنچه که در شرع مقدس مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر است، می‌توانند مدیران و مسئولان حکومتی را نصیحت کنند .

محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه مردم ما مردم شریف و نجیبی هستند، آنها پایبندی به آرمان‌ها را بارها نشان داده‌اند اما مسئولان، دولت و قوای حاکم هم در قبال رفع مشکلات مردم وظایفی دارند ، اظهار کرد: همانطور که شاهد بودیم متأسفانه در روزهای اخیر دشمنان از حرکات مسالمت‌آمیز مردم برای بیان خواسته‌هایشان و انتقال آن به مسئولان سوءاستفاده کردند، به طور قطع باید بر اساس اصول قانون اساسی هر اجتماع مسالمت‌آمیزی را بپذیریم اما وقتی که برای این اجتماعات دشمنان هدایت کار را برعهده می‌گیرند و شعارهای ساختارشکنانه مطرح می‌کنند، خواسته‌های مردم هم تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد .

وی خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته، از خارج از کشور هدایت این تجمعات را برعهده گرفتند وگرنه هیچ ایرانی وطن‌‌دوستی حاضر نیست اموال عمومی را آتش بزند اما نفوذ دشمن باعث این اتفاقات شده است، پس بیش از هر چیز از مردم نجیب می‌خواهیم تا در تجمعات خودشان حدود و مرزها را رعایت کنند و خدای ناکرده حرکاتی که اسباب خوشحالی بیگانگان را فراهم می‌کند، انجام ندهند.

وی اضافه کرد: در این روزها ترامپ درباره وقایع اخیر ابرازخرسندی کرده است. مردم مطمئن باشند ترامپ و همفکران او، دوستان ایرانیان نیستند که از اتفاقات اخیر خوشحالند. ترامپ اگر به ملت ایران، احترام می‌گذاشت، توافق هسته‌ای را زیرپا نمی‌گذاشت و آنها را تروریست نمی‌خواند چه برسد به اینکه از این حرکات ساختارشکنانه حمایت کنند .

کاظمی تصریح کرد: مردم باید مطمئن باشند که دیگران طرفدار ما نیستند اما در کنار همه این اظهارات که مخاطبانش مردم بودند، مسئولان نیز باید هوشیار باشند، آنها باید فروتنانه بپذیرند که مطالبه حقوق مردم، حق مردم است .

نماینده مردم ملایر در خانه ملت گفت: از سوی دیگر از مسئولانی که این روزها مسئولیت امنیت کشور را برعهده دارند می‌خواهیم تا با منطق، زبان خوش و استدلال با وقایع اخیر برخورد کنند و از دادن هر بهانه‌ای به بیگانگان خودداری کنند، دولت و مقامات همه بدانند که در قبال مطالبات به‌حق مردم باید فکری عاجل کرد، دیگر با حرف و وعده نمی‌توان کاری پیش برد، باید گوش‌ها ‌برای شنیدن دردهای ملت شنوا باشند .

کاظمی درباره شیوه بیان اعتراضات مردمی اظهار کرد: در قانون اساسی اجازه برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز داده شده و به طور قطع این کار ضمن هماهنگی با مقامات امنیتی و انتظامی هیچ مشکلی ندارد .

وی با تأکید بر مزایای اصل ۲۷ قانون اساسی درباره آزادی اجتماعات و راهپیمایی در قانون اساسی، بیان کرد: این اصل تا کنون تعطیل بوده و معتقدیم مردم بر اساس اصول قانون اساسی و آنچه که در شرع مقدس مبنی بر امر به معروف و نهی از منکر است، می‌توانند مدیران و مسئولان حکومتی را نصیحت کنند .

کاظمی با بیان اینکه باید بین انتقاد، تخریب و برنامه‌ای که دشمنان برای نظام جمهوری اسلامی ایران دارند، تفاوت قائل باشیم، متذکر شد: از تجمعات قانونی و مسالمت‌آمیز نباید سوءاستفاده شود، به طور قطع هیچ ایرانی علاقمند به تخریب بیت‌المال نیست چرا که تخریب بیت‌المال تلف کردن دارایی‌های ملت است .

وی گفت: با هر دسیسه‌ای که از بیرون مرزهای کشور تهیه شده به شدت همه باید مخالفت کنیم و مردم از تسلیم شدن به دستورات بیگانگان خودداری کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: