• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-3590-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی همدان:

بیش از 90 درصد واحدهای تجاری همدان ایمن نیستند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان تصریح کرد: بیش از 90 درصد واحدهای تجاری در همدان فاقد ایمنی کافی هستند .

محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه متأسفانه پس از وقوع حادثه پلاسکو تغییری در شرایط ایمنی واحدهای تجاری همدان رخ نداده است، افزود: همچنان شاهد عدم رعایت اصول ایمنی کافی در میان واحدهای تجاری هستیم هر چند پس از حادثه پلاسکو  بخش‌های اداری در حال اصلاح شرایط ایمنی محل کار خود هستند .

وی ادامه داد: گرچه دستورالعمل‌های ایمنی را برای واحدهای اداری و تجاری تعریف کرده‌ایم اما همچنان عدم رعایت اصول ایمنی کافی در واحدهای تجاری به قوت خود باقی است .

بیاناتی خاطرنشان کرد: اتاق اصناف باید بر اصول ایمنی واحدهای تجاری نظارت داشته باشد اما متأسفانه این پایش به درستی انجام نمی‌گیرد و به راحتی از کنار آن می‌گذرند .

وی با بیان اینکه واحدهای تجاری برای اخذ پروانه کسب و همچنین تمدید پروانه باید دستورالعمل ایمنی را ارائه کنند، افزود: گرچه رایزنی‌هایی با فرمانداری، سازمان صنعت‌، معدن و تجارت، مدیریت بحران و اتاق اصناف داشتیم اما متأسفانه برای حفظ اموال و جان مردم با سازمان آتش‌نشانی همکاری لازم را ندارند .

بیاناتی با اشاره به اینکه در زمینه ریشه‌یابی علل عدم رسیدگی اتاق اصناف وظیفه‌مند نیستیم، یادآور شد: بر اساس مقررات ماده 17 آئین‌نامه اصناف، استعلام دستورالعمل ایمنی واحدهای تجاری بر عهده اتاق اصناف است .

وی در پایان گفت: مشکل عمده عدم رعایت اصول ایمنی کافی مربوط به بافت مرکزی و بافت‌های تجاری قدیمی هستند چرا که در بافت‌های تجاری جدید تا زمانی‌که دستورالعمل ایمنی رعایت نشود مجوز پایان کار به این واحدها داده نمی‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: