• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طنین فریاد «مرگ بر فتنه‌گر» در همدان؛

یک استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام: قوه قضائیه با تمام قدرت ریشه‌های فتنه را کیفر دهد

     امروز مردم غیور، مؤمن، متعهد و انقلابی همدان در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی، اصل ولایت و به پاس گرامیداشت خون شهدای انقلاب، دوران دفاع مقدس، شهدای هسته‌ای و مدافعان حرم، در اعتراض به حرکت‌های نابخردانه آشوبگران و اغتشاشگران و هتک حرمت به مقدسات در پیاده‌راه خیابان بوعلی تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، تجمع اعتراض‌آمیز در محکومیت اغتشاشات اخیر با وجود اینکه ساعت 16 از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای برگزاری این مراسم اعلام شده بود، مردم از ساعتی پیش در پیاده‌راه بوعلی حضور یافتند.

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مردم خداجوی همدان، در محل پیاده‌راه بوعلی برگزار شد، دکتر حشمت‌الله قنبری‌همدانی، استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام به سخنرانی پرداخت و گفت: حماسه 9دی در تاریخ کشور ما روزی بیادماندنی است چرا که مردم همیشه در صحنه برای حمایت از آرمان‌های نظام و انقلاب اسلامی رشته‌های چند ماهه دشمن را پنبه کردند.

وی با بیان اینکه در سال 88 بخش مهم و یگانه‌ای در میان امت اسلام و تاریخ اسلام رقم خورد، اظهار کرد: روزی که مردم متوجه شدند دست تبهکار دشمنان انقلاب از آستین عده‌ای فریب خورده، انسان‌های لجوج، متعصب و بی‌منطق بیرون آمده و تمامیت کشور، امنیت کشور و اساس انقلاب اسلامی در معرض تهدید قرار گرفته بر حول محور ولایت دین اجتماع کردند.

قنبری‌همدانی با تأکید بر اینکه مردم در کمتر از نیم روز تمام سرمایه‌گذاری‌های چند ماهه استکبار جهانی، ارتجاع منطقه و نفوذی‌های تبهکار و فریب خورده را جمع کردند، افزود: روز 9 دی به روز تمایز ملت ایران تبدیل شد؛ مشکلی که ائمه حق برای ابطال باطل و احقاق حق داشتند فقر و نبود مردمی مانند ملت ایران بود.

وی با اشاره به ماجرای هجوم مردم به خانه امیرالمومنین(ع) در سال 35 هجری قمری، بیان کرد: مردم در آن زمان امام را برای دنیای خود می‌خواستند نه برای احیای دین و ارزش‌های اسلامی؛ امام تعابیر بسیاری تکان‌دهنده‌ای در رابطه با مردمان سال 35 هجری قمری را بیان فرمودند که در اختیار ماست.

این استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان اینکه در روز 9 دی تنها خواسته ملت ایران اقامه دین، صیانت از ارزش‌های اسلامی و الهی و دست رد بر سینه استکبار و نظام سلطه بود، ادامه داد: 9 دی «آری» بزرگ معنادار به انقلاب اسلامی و نشانه عزت و عظمت ملت ایران بود.

وی روز 9 دی را به عنوان یک بغض سنگین و یک ضربه هولناک مانده بر سینه و دل دشمنان اسلام دانست و تصریح کرد: در دی‌ماه امسال بار دیگر به علت افزون‌خواهی و رفتارهای تبهکارانه عده‌ای بغض دشمنان ترکید؛ دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی یک‌بار دیگر تمام موجودیت خود را وارد کرد چرا که عزت انقلاب اسلامی، عظمت ملت بزرگ ایران در قالب مقاومت اسلامی عظمت آمریکا را شکست.

قنبری‌همدانی اضافه کرد: وقتی تاریخ بعد از جنگ جهانی دوم را نگاه می‌کنیم، می‌بینیم هر کشوری که غصب شد و هر مردمی که کشته شدند، اعلام فتح و ظفر یا در کاخ سیاه آمریکا یا بر روی ناوچه‌های شیطان بزرگ بود.

وی با اشاره به جریان منحوس داعش، خاطرنشان کرد: این جریان ارتش چند ملیتی تکفیری بود؛ این حرف که بگوییم داعش یک گروه تکفیری و تروریست بود و از کنار آن عبور کنیم، باعث می‌شود هیچ وقت حقیقت او را درک نکنیم.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه داعش قلمرو حکومت پیدا کرده بود و سرزمینی فراتر از عراق و سوریه در اختیار او بود، تصریح کرد: منابع درآمدی در اختیار داعش بود؛ داعش از افزون بر 80 کشور دنیا نیروهای رزمنده، اطلاعاتی و امنیتی، لجستیک و پشتیبانی کفر، شرک و ارتجاع در اختیار داشت.

وی خاطرنشان کرد: این حمایت‌ها، تجهیزات و امکانات برای این بود که اسلام را در قلمرو اسرائیل بشکند برای اینکه حیثیت و عزت اسلام را در سرزمین اسلامی از بین ببرد اما این اتفاق نیفتاد.

قنبری‌همدانی با بیان اینکه زمانی آنها به خودشان آمدند در حالیکه فکر می‌کردند حداقل افزون بر 20 سال فاجعه‌آفرینی آنها ادامه پیدا خواهد کرد، یادآور شد: وقتی دست حق از آستین رزمندگان خط مقاومت اسلامی بیرون آمد، نه تنها داعش شکست خورد که حیثیت آمریکا تحقیر شد.

وی اظهار کرد: بیش از صدها هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری‌های نظام سلطه در هم پیچیده است، ابهت آنها شکست و برای نخستین‌بار بعد از افزون بر 50 سال فتح و پیروزی بر دشمنان اسلام از ناحیه رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی بر فریفتگان مستولی انجام شد.

این کارشناس مسائل مذهبی با تأکید بر اینکه این فتح و پیروزی حاصل کمی نیست، گفت: اینکه یک مرد الهی در مقابل موج بزرگ تبهکاری عالم اعلام مرگ و تفکر داعش و شکست ائتلاف تبهکارانه استکبار را کند، این نظر الهی و عزت ملت ایران است.

وی با بیان اینکه مردم نباید امروز آرام بنشینند، تأکید کرد: دشمنان اسلام دنبال این هستند به هر شکل ممکن یک حلقه اسلامی و نظام اسلامی در سایه دین و مردم را متزلزل کنند.

قنبری‌همدانی با تأکید بر اینکه مردم ایران آماده هستند اگر لازم باشد صدها بار با همه موجودیت خود پای ارزش‌های انقلاب اسلامی خواهند ایستاد، افزود: مردم اگر لازم باشد ضرباتی محکم‌تر از 9 دی و قیامی با شکوه‌تر از قیامی که امروز انجام دادند، برای یأس دشمنان اسلامی و انقلاب اسلامی رقم خواهند زد.

این استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام بیان کرد: آنچه توسط آمریکا و سرسپردگان آل سعود انجام می‌شود ریشه آن در درماندگی است، عربستان به عنوان پیکره‌ای از آن دین و اکنون آل‌سعود به عنوان خط مقدم فتنه و فساد علیه انقلاب اسلامی درمانده شده است.

وی با بیان اینکه آل‌سعود و دشمنان فکر می‌‌کردند می‌توانند قدرت منطقه‌ای باشند، ادامه داد: امروز حلقوم آنها در پنجه‌های قدرتمند مردمان یمن قرار گرفته و در گل گیر کرده‌اند، مطمئن باشید موجودیت آل‌سعود هرگز از یمن جان سالم بیرون نخواهد برد.

قنبری‌همدانی با تأکید بر اینکه امروز ملت حساسیت‌ها را درک می‌کند، تصریح کرد: اما چند اتفاق غیرقابل اغماض در کشور به وقوع پیوست که ذائقه ملت ایران را تلخ کرد، عده‌ای آمدند از فضای موجود استفاده کردند و زمینه برای فتنه و فساد را فراهم دیدند که نیروی انتظامی، قوای مسلح و سربازان گمنام امام زمان(عج) برای مقابله با این فتنه حضور باشکوه داشتند.

وی با اشاره به شناسایی تبهکاران و دفاع با قاطعیت انقلابی از عزت مردم و امنیت مردم، یادآور شد: انتظار ملت ایران این است که قوه قضائیه با تمام قدرت و توان ریشه‌های فتنه، فساد و عوامل موثر در این ناامنی را با تمام قاطعیت و قدرت مشمول کیفرسخت و سازش‌ناپذیر قرار دهد.

این استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام خاطرنشان کرد: آشوب‌ها با توجه به اینکه کم بود فروکش کرد اما نکته و سخن این است که ملت بزرگ ایران مردمان شرافتمندی هستند، خودشان پای انقلاب ایستاده‌اند، کاستی‌ها و مشکلات را می‌بینند.

وی گفت: ملت بزرگ ایران مشکلات را از روزی که به اسلام آری گفتند دیده‌اند، در مقابل تحریم‌ها و فشارها ایستاده‌اند؛ این ملت نه از تحریم، نه از فشار دشمن و نه از قدرت دشمن می‌ترسند هرگز ملت ایران ذلت را تحمل نخواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: