• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-5597-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی اسدآباد خبر داد

تولید سالانه 158 تن تخم‌مرغ در اسدآباد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد گفت: سالانه 158 تن تخم‌مرغ توسط واحدهای سنتی و غیرصنعتی در این شهرستان تولید می‌شود.

سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد دارای یک واحد صنعتی تولید تخم‌مرغ با ظرفیت 10 هزار قطعه بوده که این واحد به علت تغییر کاربری غیرفعال بوده و هیچ واحد صنعتی برای تولید تخم‌مرغ در شهرستان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت لازم برای ایجاد واحدهای صنعتی تولید تخم‌مرغ و طیور گوشتی و مرغ مادر در شهرستان اسدآباد وجود دارد، افزود: تا کنون 2 مورد متقاضی در بحث ایجاد واحد صنعتی تولید تخم‌مرغ مراجعه کرده‌اند و پیگیر تشکیل پرونده برای اخذ پروانه تأسیس هستند.

بیرنگ تعداد بهره‌برداران این شهرستان در زمینه واحدهای صنعتی طیور گوشتی و مرغ مادر را 50 نفر برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر 30 واحد مرغ گوشتی با ظرفیت 557 هزار و 500 قطعه و 4 واحد مرغ مادر گوشتی در بحث تولید جوجه یک‌روزه با ظرفیت 103 هزار و 500 قطعه در این شهرستان فعالیت دارند.

وی با اشاره به رتبه هفتم اسدآباد در سطح استان همدان در تولید تخم‌مرغ گفت: تولید سالانه 26 هزار و 300 تخم مرغ معادل 158 تن در این شهرستان صرفا توسط واحدهای سنتی و خانگی بوده و نیاز شهرستان از استان و سایر شهرستان‌های دیگر تأمین می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: