• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1894-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

معاون میراث فرهنگی استان همدان مطرح کرد

رد تصویب حریم 4 بنای تاریخی در همدان

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان تصویب حریم 4 بنای تاریخی همدان را رد کرد .

احمد ترابی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر اینکه بناهای تاریخی مورد نظر هنوز تصویب نشده است، افزود: هفته گذشته در تهران جلسه‌ای در این زمینه برگزار شد که در نتیجه تصویب این بناهای تاریخی منوط به نظر کارشناسان سازمان میراث فرهنگی خواهد بود .

وی ادامه داد: 3 بنا در شهر همدان در این جلسه مطرح شد و یک بنای دیگر نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد تا عرصه و حریم آن اصلاح شود .

ترابی با اشاره به اینکه حیاط، دیوار پیرامون و خود بنا به عنوان عرصه بنای تاریخی معرفی می‌شود، خاطرنشان کرد: در آثار تاریخی، حریم، محدوده‌ای است که متولی اثر تاریخی بر اساس ضوابط قانونی برای حفظ اثر تعیین می‌کند .

وی اظهار کرد: طی هفته آینده با حضور کارشناسانی از تهران بناهای مدنظر مورد بررسی قرار می‌گیرند و پس از تأیید این کارشناسان بناها به عنوان بنای تاریخی معرفی و نام آنها در فهرست آثار تاریخی منتشر می‌شود .

معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در پایان گفت: کسب عنوان بنای تاریخی در این آثار منوط به نظر کارشناسان سازمان است و تا زمانی‌که به تصویب آنها نرسد، نام این بناها ذکر نخواهد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: