• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4490-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری همدان خبر داد

نصب چراغ‌‌ تشخیص چهره عابرین در خیابان‌های همدان

مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری همدان از نصب چراغ‌ تشخیص چهره عابرین در خیابان‌های همدان خبر داد و گفت: تا پیش از نوروز 97 چراغ‌های دکمه‌ای سطح شهر به دستگاه تشخیص چهره عابر بهسازی می‌شود.

احسان صباغ در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به نصب چراغ‌‌های عابر صوتی در سطح شهر همدان، اظهار کرد: چراغ‌های عابر صوتی با هدف اعلام پیغام‌ ترافیکی برای نابینایان برای نخستین‌بار در غرب کشور در شهر همدان نصب شده است.

وی تصریح کرد: چراغ‌های عابر صوتی در دو نقطه از بلوار خواجه‌رشید شهر همدان به صورت پایلوت نصب شده که البته چند روزیست به علت استفاده نادرست از تجهیزات توسط شهروندان آسیب دیده است.

صباغ با بیان اینکه چراغ‌های صوتی در 2 فاز برای عابر و خودرو طراحی شده است، افزود: عابرین با حضور در پشت چراغ اقدام به فشردن دکمه کرده و در واقع پیام درخواست عبور را به رانندگان منتقل کرده و در زمان خاص عبور می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه بار ترافیکی بلوار خواجه‌رشید بسیار سنگین است و نمی‌توان فاز جداگانه‌ای را برای نگهداشت خودروها اتخاذ کنیم، یادآور شد: این چراغ‌ها برای این است که خودرو بداند عابر درخواست عبور دارد و حق‌تقدم به عابر داده می‌شود اما رانندگان ملزم به ایست کامل نبوده و حکم چراغ قرمز را ندارد.

مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری همدان گفت: طرح نصب چراغ‌های دکمه فشاری برای تردد عابرین پیاده در سطح شهر همدان و بلوار خواجه‌رشید به طور مطالعاتی انجام گرفت و این نوید را می‌دهیم که تا پیش از نوروز 97 سیستم‌هایی نصب شود که عابر پیاده را تشخیص دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: