• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3991-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان:

تصویب طرح مجموعه شهری همدان در اولویت قرار گرفت

معاون امور عمرانی استانداری همدان اعلام کرد: برای ساماندهی فضای شهری و هماهنگی اقدامات مدیران شهری طرح مجموعه شهری همدان در اولویت اقدام و تصویب قرار گرفته است .

به گزارش ایسنا، محمودرضا عراقی در کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی مرحله نهایی تصویب طرح مجموعه شهری همدان در محل استانداری همدان، بیان کرد: طرح مجموعه شهری همدان تأثیر بسزایی در ترسیم آینده این کلانشهر و نظام اسکان و فعالیت در منطقه شهری همدان دارد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان نیز گفت: طرح مجموعه شهری همدان دارای پنج مرحله مطالعاتی بوده که با مطالعه وضع موجود و بررسی اسناد فرادست ضمن تحلیل توان‌ها و پتانسیل‌های منطقه اعم از طبیعی، انسانی و فعالیتی با تعیین چشم‌انداز و اهداف کلان و خرد، راهبردها و سیاست‌ها پروژه‌های موضوعی و موضعی را تعریف کرده است که از این پس مبنای اقدام مدیران مجموعه شهری همدان خواهد بود .

فرهاد فرزانه افزود: در این طرح برای آینده مجموعه شهری همدان الگوهایی کاربری زمین و فضا، شبکه ارتباطی، مراکز فعالیت، نحوه اسکان و مراکز سکونتی، خدمات گردشگری، منطقه‌بندی کاربری اراضی و ضوابط آن تعریف و مشخص شده است که مبنای رشد و توسعه شهرها و مراکز سکونتی پیرامون خواهد بود .

در ادامه مهندسان مشاور تهیه‌کننده طرح مجموعه شهری به ارائه طرح پیشنهادی اقدام کرد که پس از توضیحات مشاور هر یک از اعضاء نیز به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند .

در نهایت این طرح پس از بحث و بررسی و رعایت نقطه‌نظرات کارشناسی اعضاء مورد تصویب کارگروه قرار گرفت و برای تصویب نهایی به شورای عالی ارسال می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: