• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

در سالجاری اتفاق افتاد؛

کاهش 50 درصدی بارندگی در همدان

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از کاهش 50 درصدی بارندگی در سالجاری خبر داد و گفت: در سالجاری 47.5 میلیمتر بارندگی ثبت شده که نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش دارد.

منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه در بلندمدت 117 میلیمتر بارندگی رخ داده است، اظهار کرد: بارندگی‌های استان همدان نسبت به بلندمدت کاهش 52 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 107 میلیمتر بارندگی در استان همدان رخ داده است، تصریح کرد: در استان همدان 8 رودخانه اصلی وجود دارد که رودخانه گاماسیاب، خرم‌آباد و خرم‌رود عمده‌ترین آنهاست.

ستوده خاطرنشان کرد: رودخانه‌های آلوسجرد، عباس‌آباد، خاکو و چشین، ابرو، ارزانفود و دره‌مرادبیگ از رودهای مهم همدان است که در فصول غیرزراعی از آب آنها به عنوان شرب استفاده می‌شود.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه رودخانه ابرو و ارزانفود به سمت سد اکباتان هدایت می‌شود، گفت: از رودخانه عباس‌آباد سالانه 4 میلیون مترمکعب آب به سمت تصفیه‌خانه هدایت شده و مورد استفاده شرب همدان قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در رودخانه فصلی خاکو و چشین تجهیزاتی ایجاد شده تا در فصل غیرزراعی در حدود 1.5 تا 2 میلیون مترمکعب آب به شرب همدان اختصاص یابد، یادآور شد: سالانه 5 میلیون مترمکعب آب رودخانه دره‌مرادبیگ به سمت تصفیه‌خانه شهید بهشتی همدان هدایت شده و مورد استفاده شرب همدان قرار می‌گیرد.

ستوده تصریح کرد: گروه‌های کنترل کیفی شرکت آب منطقه‌ای آب رودهای استان را رصد کرده و در صورتی‌که در بالادست رودخانه آب آلوده شود، مرکز آلوده‌کننده شناسایی و برخورد می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: