• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

بخشدار پیرسلمان اسدآباد:

اشتغال پايدار روستايی درگرو توسعه فرهنگ كارآفرينی است

بخشدار پیرسلمان اسدآباد گفت: اشتغال پایدار روستایی در گرو توسعه فرهنگ کارآفرینی بوده و بايد از قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستایی بهترين استفاده را ببريم .

محسن عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: حمایت بیش از پیش از توسعه روستایی با ایجاد اشتغال پایدار یکی از اولویت‌های مهم اجرایی در دولت تدبير و اميد است که با پرداخت تسهيلات کم‌بهره به متقاضيان، طرح‌های اشتغالزایی مناسبی در روستاها شکل گرفته و در حال شکل‌گیری است .

وی با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی و فراگیر در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت افزود: دولت 1500 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود پایین در راستای اشتغال روستایی به استان همدان اختصاص داده که بخش پیرسلمان نیز در جذب این تسهیلات ارزان‌قیمت با اطلاع‌رسانی لازم به مردم این بخش با ارائه طرح‌های قابل توجیه توسط افراد متقاضی در تلاش است .

عزیزی با بیان اینکه در راستای اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» بخش پیرسلمان 4 جلسه اشتغال با حضور دهیاران و شوراها و رؤسای ادارات مرتبط برگزار کرده، ادامه داد: توسط بخشداری با اهالی کلیه روستاهای بخش پیرسلمان در راستای ارائه طرح‌های اشتغالزایی مذاکره چهره به چهره شده است .

وی با اشاره به وجود 30 روستا به مرکزیت شهر آجین در بخش پیرسلمان، تصریح کرد: با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده در سطح بخش پیرسلمان در رابطه با تسهیلات اشتغالزایی ارزان‌قیمت 60 طرح کوچک و بزرگ در زمینه‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری توسط متقاضیان این بخش با اعتباری افزون بر 5 میلیارد تومان ارائه شده که در صورت دریافت این تسهیلات، اشتغالزایی مناسبی در بخش نوپای پیرسلمان برای توسعه پایدار روستایی فراهم خواهد شد .

عزیزی اضافه کرد: از این تعداد طرح دریافت شده، 10 طرح در حوزه صنعت و 50 طرح در حوزه کشاورزی بوده که تولید ادوات کشاورزی و کشت موسیر در روستای هدف گردشگری حبشی از جمله این طرح‌ها است .

وی با تأکید بر ایجاد اشتغال پایدار در روستاها یادآور شد: اشتغالزایی و افزایش توان اقتصادی مردم و همچنین بهبود وضعیت معیشتی روستائیان از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می‌کند .

بخشدار پیرسلمان اسدآباد در ادامه با بیان اینکه بحث گردشگری در روستاها یک منبع با ارزش در راستای ایجاد اشتغال و درآمد است، گفت: این مهم می‌تواند وسیله مهمی برای توسعه اجتماعی و اقتصادی جوامع روستایی باشد و می‌توان با حمایت از این مهم علاوه بر تولید درآمد و جذب سرمایه و اشتغالزایی، در جلوگیری از مهاجرت روستائیان کارآمد باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: