• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان:

نظارت بر بازار وظیفه ذاتی تعزیرات نیست

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با تأکید بر اینکه نظارت بر بازار وظیفه ذاتی این اداره‌کل نیست، گفت: تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی به تخلفات رخ داده در سطح بازار را برعهده دارد.

علیرضا حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در پاسخ به انتقاد فرماندار همدان مبنی بر اینکه بازار همدان رها شده است، اظهار کرد: نظارت بر بازار وظیفه اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهادکشاورزی است اما با این حال تعزیرات حکومتی در 3 سال گذشته به طور جدی در بازرسی‌های میدانی حضور فعالی داشته است.

وی با اشاره به دستور استاندار همدان مبنی بر نظارت تعزیرات بر بازار همدان، تصریح کرد: تعزیرات حکومتی از این دستور استقبال کرده و از اینکه مسئولان دغدغه نظارت بر بازار را دارند، خوشحال شده و تیم‌های بازرسی خود را افزایش داده است.

حسن‌پور با تأکید بر اینکه تیم‌های بازرسی تعزیرات به 3 تیم افزایش یافته است، یادآور شد: تعزیرات اطلاعی از قیمت‌ها ندارد و تهیه و توزیع اساساً در دست این اداره‌کل نیست بنابراین با اعلام مراجع رسمی توزیع‌کننده با واحد متخلف برخورد می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان افزود: مراجع نظارتی اعم از سازمان جهادکشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف وظیفه نظارت بر بازار را داشته و باید واحدهای متخلف را به تعزیرات حکومتی اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه در 15 روز دی‌ماه بیش از 300 گشت ویژه در بازار همدان صورت گرفته است،  خاطرنشان کرد: روزانه 11 تیم بازرسی در سطح استان فعالیت داشته و 4 تیم نیز در شهر همدان در زمینه کالاهای اولویت‌دار به‌ویژه مرغ و گوشت، تخم‌مرغ، پوشاک، کیف و کفش، دامپزشکی، بهداشت و دارو بازرسی می‌کنند.

حسن‌پور درباره اینکه اعلام شده وضعیت بازار میوه‌وتره‌بار همدان خوب نیست، تأکید کرد: قیمت میوه و تره‌بار براساس عرضه و تقاضاست و یک قیمت رسمی و مصوبی ندارد تا تعزیرات از گران‌فروشی باخبر شود و ورود کند.

وی با اعلام اینکه آخرین قیمت رسمی برای تخم‌مرغ که توسط سازمان جهادکشاورزی مشخص شده، 12 هزار و 500 تومان بوده است، بیان کرد: به منظور عرضه تخم‌مرغ با این قیمت، فروشگاه‌هایی توسط سازمان جهادکشاورزی اعلام شده و هر واحد صنفی که بیش از این قیمت اقدام به فروش تخم‌مرغ کند، برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان از شهروندان خواست تا تخم‌مرغ را از واحدهایی که مشخص شده است، تهیه و خریداری کنند و اظهار کرد: شهروندان در سراسر استان می‌توانند واحدهایی که تخم‌مرغ را  بیش از 12 هزار و 500 تومان می‌فروشند، با شماره تلفن 32523442 به تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: