• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6197-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان:

شهرداری صرف هزینه و اعتبارات و درآمدها را برای مردم شفاف‌سازی کند

معاون امور عمرانی استانداری همدان با بیان اینکه فرصت برای توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر شهر اسدآباد وجود دارد، گفت: شهرداری‌ها باید کارهای خود را اولویت‌بندی کرده و از اعتبارات به نحو احسن استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمودرضا عراقی در مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید اسدآباد، با تأکید بر اینکه مردم در رفتار کاری ما باید عدالت را ببینند، خاطرنشان کرد: در بحث نیروی انسانی شهرداری‌ها شایسته‌سالاری سرلوحه بوده و افراد با امتحان و مصاحبه و آزمون وارد کار می‌شوند و نباید هیچ نیرویی با سفارش فردی وارد بدنه شهرداری شود و نیز شوراها نباید نیروی خاصی را به شهردار تحمیل کنند.

وی با تأکید بر شفاف بودن کارها و رعایت اخلاق و تقوای کاری، یادآور شد: در شهرداری‌ها برای ارتقاء درآمد باید به دنبال درآمدهای تازه و نو بوده و در این راستا اتاق فکر تشکیل داد چرا که شهرداری‌ها به درآمد نو و اضافی نیازمند هستند.

عراقی با اشاره به اینکه شهرداری صرف هزینه و اعتبارات و درآمدها رابرای مردم شفاف‌سازی کند، گفت: اگر مردم بدانند درآمدهای شهرداری و عوارضی که به شهرداری پرداخت می‌کنند، صرف چه پروژه‌های عمرانی در سطح شهر می‌شود، بدون شک با دل و جان عوارض خود را پرداخت کرده و به از این امر شکایت نخواهند داشت.

وی اضافه کرد: در شهرداری کار اجرایی با شهرداران و کار سیاست‌گذارای با شوراها بوده و نباید وارد کار یکدیگر شوند اما تشکیک مساعی و مشورت با یکدیگر از نقش موثری در پیشبرد امور شهرداری‌ها خواهد داشت.

فرماندار شهرستان اسدآباد نیز اظهار کرد: در حال حاضر 56 درصد جمعیت این شهرستان در شهر سکونت دارند که توجه ویژه به مبلمان شهری توسط شهرداری از نقش موثری در تلقین روحیه نشاط و امید در بین مردم و شهروندان خواهد داشت.

حسین افشاری با اشاره به مطالبات مردم از شهرداری افزود: شهردار جدید در اقدام نخست باید با اولویت قرار دادن 3 مطالبه و خواسته مهم مردم شامل راه‌اندازی مرکز معاینه فنی خودروهای سبک، احداث پارک بانوان و تکمیل جاده سلامت و اتصال آن به یادمان شهدا را هر چه سریع‌تر مرتفع سازد.

وی گفت: بخش خصوصی در  راستای راه‌اندازی مرکز معاینه فنی خودروهای سبک در شهر اسدآباد دارای متقاضی بوده که انتظار است تا پایان سال جاری شهردار جدید نسبت به این مطالبه مهم مردمی اقدام کند.

افشاری با اشاره به پارک بانوان نیز تصریح کرد: مقدمات کار انجام گرفته و اعتباری در این راستا توسط شهرداری اختصاص داده شده که فرمانداری نیز معادل همین اعتبار را به این پروژه اختصاص داده است و شهردار جدید می‌تواند با استفاده از هزینه درآمد امسال و اعتبارات اختصاص داده شده این پروژه را به سرانجام برساند.

وی خاطرنشان کرد: شهردار جدید با توجه به فرارسیدن فصل بودجه‌ریزی می‌تواند به کمک اعضای شورای اسلامی اولویت‌های آینده شهر را احصاء کند و بودجه را بر اساس منابع درآمدی تطبیق دهد.

امام جمعه شهر اسدآباد هم با بیان اینکه شهردار جدید باید نسبت به مبلمان شهر اسدآباد توجه ویژه‌ای را معطوف دارد، گفت: شهر اسدآباد نیازمند روحیه‌سازی شهر با زیباسازی و ارتقاء امکانات تفریحی و رفاهی بیشتری است که این امر با هنرنمایی شهردار میسر خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی حسینی‌مجد خاطرنشان کرد: شهرداری باید از ایده‌های سیاسی به خاطر مردم به دور باشد و نسبت به ساخت‌وسازها در مناطق و حاشیه محروم شهر با طرح و برنامه و حفظ وحدت و انسجام رسیدگی بیشتری کند.

وی اضافه کرد: همه مسئولان در هر پایه و منصبی مدیون مردم هستند و باید در راستای خدمتگزاری به مردم به نحو احسن به وظایف خود عمل کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اسدآباد هم گفت: از بین گزینه‌های پیش‌رو در برابر شورای شهر اسدآباد برای تصدی پست شهرداری، محمدکاظم سعیدی که سابقه جانبازی و فرماندهی در دوران دفاع مقدس را داشت، انتخاب شد.

حسین رستمی به سوابق اجرایی و مدیریتی شهردار منتخب اشاره و اظهار کرد: عدم وابستگی به جناح‌های سیاسی، مهمترین علت انتخاب این فرد بوده است.

وی افزود: شهردار جدید با سروسامان دادن به اوضاع آشفته شهر نقش زیادی در جلوگیری از مهاجرت خیل عظیمی از شهروندان خواهد داشت.

پس از 5 ماه وقفه مراسم معارفه شهردار جدید شهر اسدآباد با حضور معاون امور عمرانی استانداری همدان و مسئولان شهرستان و اعضای شورای اسلامی شهر در سالن اجتماعات فرمانداری اسدآباد انجام شد.

در پایان از خدمات ارزنده حمزه عبدکوند شهردار سابق شهر اسدآباد تقدیر و محمدکاظم سعیدی به عنوان شهردار جدید شهر اسدآباد معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: