• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6297-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

بخشدار مرکزی اسدآباد:

18 روستای بخش مرکزی اسدآباد فاقد شوراست

بخشدار مرکزی اسدآباد گفت: از 71 روستای بخش مرکزی 18 روستا فاقد شوراست.

علی ترابی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: تعداد اعضای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی 169 نفر بوده که از این تعداد 5 روستا دارای شورای 5 نفره و تعداد 48 روستا دارای شورای 3 نفره و 18 روستا فاقد شورا هستند.

وی با بیان اینکه جمعیت روستاهای دارای دهیاری در بخش مرکزی اسدآباد 32 هزار و 671 نفر است، افزود: بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 بخش مرکزی اسدآباد جمعیتی افزون بر 89 هزار و 774 نفر را در خود جای داده که از این تعداد 55 هزار و 703 نفر در شهر اسدآباد و 34 هزار و 71 نفر در 71 روستای این بخش ساکن هستند.

ترابی از 52 دهیاری فعال در بخش مرکزی اسدآباد خبر داد و خاطرنشان کرد: 96 درصد از ساکنان روستاهای این بخش دارای دهیاری است.

وی در ادامه با اشاره به اهم فعالیت‌های عمرانی انجام گرفته در  روستاهای این بخش طی سالجاری، گفت: در سالجاری با هماهنگی فرمانداری، بخشداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اعضای شورای اسلامی و دهیاری‌ها بهسازی معابر 17 روستای بخش از جمله آهوتپه، وندرآباد، موسی‌آباد، ایوراع، شهراب، جنت‌آباد، بادخوره، سمیران، بوجین، دهنوقمشانه، محمدآباد، سیاه‌گله و چنارعلیا انجام شد.

ترابی همچنین خاطرنشان کرد: در سالجاری از محل اعتبارات دهیاری‌ها و دریافت قیر یارانه‌ای به مقدار 800 تن، دهیاری‌های 9 روستا نسبت به عقد قراداد اقدام کرده‌اند که از این تعداد روستا 6 روستای چنارعلیا، محمدآباد، جنت‌آباد، مزرعه‌بید، بادخوره و موسی‌آباد فاز اول و یا دوم آسفالت معابر در راستای بهسازی و طرح هادی انجام و مابقی روستاها به علت برودت و سرمای هوا به سال آینده موکول شده است.

بخشدار مرکزی اسدآباد با بیان اینکه در 9 ماهه امسال اعتباری افزون بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخل دهیاری‌های این بخش صرف پروژه‌های عمرانی روستاها شده است، اظهار کرد: طی مدت فوق 8 هزار و 321 متر جدول‌گذاری از محل اعتبارات دهیاری‌ها در 6 روستای بخش شامل وندرآباد، محمدآباد، موسی‌آباد، حسام‌آباد، گذرکجین و چنارسفلی انجام گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: