• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان اعلام کرد

کاهش ۲۱ درصدی خشونت علیه زنان در همدان

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان همدان از کاهش ۲۱ درصدی خشونت علیه زنان و دختران در سطح استان خبر داد .

جمشید شیران در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، بیان کرد: در حال حاضر با توجه به اطلاع‌رسانی، حساس‌سازی و ارائه خدمات تخصصی به موقع سازمان بهزیستی خشونت علیه زنان و دختران نسبت به ۹ ماه گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته است .

وی با بیان اینکه پدیده شوم خشونت امری بر خلاف ارزش‌ها و احکام دین مقدس اسلام است و اعمال خشونت در اشکال مختلف آن باعث بروز آسیب‌های بسیار در زنان جامعه می‌شود، افزود: مجموعه خدمات و اقدامات با هدف تحقق زندگی مادی با حداقل وابستگی حمایتی و ارتقاء توانایی‌های مهارتی و اجتماعی برای زنان خشونت دیده انجام می‌شود .

شیران ادامه داد: خشونت‌های روانی، کلامی، منزوی کردن زنان، القای ترس، زیرسوال بردن توانمندی زنان، مسخره کردن و تحقیر زنان، کنترل سخن گفتن و خشونت روانی، خشونت اقتصادی و محدود کردن زنان در مسائل مالی و انکار مالکیت زنان از دیگر خشونت‌های رایج در جامعه است .

وی اظهار کرد: امروزه ریشه‌کن کردن خشونت در جامعه و ایجاد بستر مناسب برای رشد و تعالی دختران و زنان نیاز به عزم ملی دارد و همه نهادهای دولتی و غیردولتی وظیفه دارند در طرح‌ها و برنامه‌های خود به آن توجه کنند .

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان همدان درباره اقدامات انجام شده برای زنان خشونت‌دیده و در معرض خشونت گفت: تأمین محل  مناسب برای زنان در معرض خشونت یا خشونت‌دیده، مداخله در مشکل یا وضعیت فرد خشونت‌دیده به منظور ارتقاء سطح دانش و آگاهی آنها و خانواده‌هایشان، کمک به درک موقعیت خانواده در شرایط خشونت‌زا، مقابله با مشکلات فردی و اجتماعی از طریق ارائه خدمات تخصصی به موقع، شناسایی سایر آسیب‌های اجتماعی مرتبط با خشونت علیه زنان و اطلاع‌رسانی عمومی در جهت خشونت علیه زنان از اقدامات انجام شده توسط بهزیستی است .

وی تصریح کرد: در صورتی‌که بروز خشونتی به مرکز بهزیستی گزارش داده شود بلافاصله اورژانس اجتماعی به این موضوع ورود پیدا کرده و پس از تشکیل پرونده مشاوران، مددکارن و روانشناسان کار خود را آغاز می‌کنند .

شیران با اشاره به وجود یک خانه امن در مرکز استان برای زنان خشونت‌دیده گفت: خانه امن مکانی  برای اسکان موقت زنان و دختران در معرض خشونت یا خشونت‌دیده است که در این مکان از خدمات تخصصی فردی و خانوادگی در راستای رفع مسأله خشونت و یا آسیب‌های وارد شده به فرد بهره‌مند می‌شوند .

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از انجام ارزیابی‌های روانشناختی و برآورد آسیب‌های وارد شده بر فرد مدت زمان اقامت زنان خشونت‌دیده در خانه امن مشخص می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: