• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهمن برگزار می‌شود؛

ملایر میزبان جشنواره موسیقی سنتی استان همدان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملایر با اشاره به برگزاری بیستمین جشنواره موسیقی سنتی استان در ملایر، گفت: این جشنواره 3 و 4 بهمن امسال در مجتمع فرهنگی و هنری ملایر برگزار خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، غلامرضا جمالی‌زاده دوشنبه 18 دی در نشست فعالان موسیقی ملایر که به منظور بررسی نحوه همکاری هنرمندان در برگزاری جشنواره موسیقی سنتی استان و چشم‌انداز توسعه و پیشرفت هنر موسیقی در ملایر برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار تا پایان وقت امروز است بنابراین انتظار داریم هنرمندان و فعالان موسیقی ملایر با ارائه آثار، حضور قوی در این جشنواره داشته باشند .

وی اظهار کرد: برای نخستین‌بار است که در ملایر میزبانی جشنواره موسیقی استان را برعهده داریم و به همین علت امیدواریم این رویداد هنری که با اطلاع و حمایت مسئولان شهرستانی برگزار می‌شود، زمینه پیشرفت هنر موسیقی ارزشی و فاخر را فراهم کند و در نهایت دستاوردهای زیادی برای شهرستان داشته باشد .

رئیس اداره ارشاد ملایر با تشویق و ترغیب هنرمندان و گروه‌های موسیقی برای شرکت در جشنواره موسیقی، خاطرنشان کرد: با شایستگی‌ها و قابلیت‌های حوزه موسیقی این شهرستان، انتظار می‌رود در میزبانی جشنواره موسیقی، حضور شایسته مردم و هنرمندان را هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی داشته باشیم و ما هم اجازه نخواهیم داد و نمی‌گذاریم اشتباهات و بی‌عدالتی‌های داوری سال‌های گذشته تکرار شود .

وی افزود: فعالیت سال‌های اخیر این اداره در حوزه موسیقی از لحاظ شناسنامه‌دار کردن هنرمندان، گروه‌ها و آموزشگاه‌ها و برگزاری اجرای زنده موسیقی، قابل مقایسه با گذشته نیست و با وجود تنگناهای مالی، دست بسته بودن و فشارها، آمادگی داریم با در اختیار قرار دادن فضا و هر امکانات دیگری به شورای موسیقی و گروه‌های مختلف این عرصه، تا حد مقدور از هنرمندان حمایت کنیم .

رئیس اداره ارشاد ملایر با تقدیر از فعالیت‌های آموزشی در آموزشگاه‌های رسمی موسیقی، بر لزوم برخورد جدی با آموزش های خانگی و غیرمجاز تأکید کرد .

گفتنی است؛ در ادامه شرکت‌کنندگان در این نشست، ضمن برشمردن توانمندی‌ها و فعالیت‌ها و افتخارات کسب شده توسط گروه‌های موسیقی "همراز" و "بیداد" ملایر و سایر هنرمندان موسیقی در بخش‌های مختلف جشنواره‌های منطقه‌ای، ملی و برون‌مرزی به طرح دیدگاه‌ها، مسائل و مشکلات موجود پرداختند .

اعلام آمادگی هنرمندان برای همکاری در برگزاری جشنواره موسیقی در ملایر، رسیدگی به مباحث داوری جشنواره در جهت رفع داوری‌های غیرمنطقی و اعتمادسازی، برگزاری جلسات تخصصی مستمر با حضور اساتید و پیشکسوتان موسیقی، فراهم آوردن شرایط شرکت سازهای بیشتر جهانی در جشنواره‌ها، استفاده از حق میزبانی شهرستان برای دبیری جشنواره در انتخاب و پذیرش آثار، فراهم آوردن زمینه استفاده از هنرمندان موسیقی و خوانندگان بومی در برنامه‌ها و مناسبت‌ها و تشکیل کمیته‌ها و تقسیم وظایف برای برگزاری جشنواره، از جمله موارد مطروحه در این نشست هم‌اندیشی بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: