• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره میراث فرهنگی اسدآباد خبر داد

حمایت از راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی روستایی در اسدآباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسدآباد گفت: در کلیه روستاهای سطح شهرستان از راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی در راستای ایجاد اشتغال روستایی حمایت و استقبال خواهد شد.

کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: شهرستان اسدآباد دارای 98 روستا بوده که از این تعداد، 2 روستای ملحمدره و حبشی جزء روستاهای هدف گردشگری محسوب شده و در حال حاضر یک مورد خانه بوم‌گردی در 18 اردیبهشت‌ماه امسال با حضور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روستای ملحمدره اسدآباد افتتاح شد که به نام آرتینا مشغول به فعالیت است.

وی با تأکید بر حمایت از افراد متقاضی راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی روستایی در روستاهای هدف و کلیه روستاهای این شهرستان، افزود: در راستای حمایت از توسعه و راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی با توجه به طرح توجیهی متقاضی از طریق صندوق کارآفرینی امید تسهیلات ارزان‌قیمت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

اکبری‌شایگان تصریح کرد: با تسهیلات ارزان‌قیمت خانه‌های بوم‌گردی فرسوده که نیاز به مرمت داشته باشند، با نظارت میراث فرهنگی و با توجه به طرح مرمتی برای اصلاح و رفع خطر مرمت خواهند شد.

وی با تأکید بر نقش مهم بخشداری‌ها در شکل‌گیری و توسعه بوم‌گردی و خانه‌های مسافر روستایی اضافه کرد: بخشداری‌ها با ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازم در سطح روستاها از نقش موثری در راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی و جذب گردشگری روستایی دارند.

اکبری‌شایگان با بیان اینکه در حال حاضر 2 مورد متقاضی در راستای ایجاد و راه‌اندازی خانه بوم‌گردی در روستاهای ملحمدره و ترخین‌آباد وجود دارد، گفت: یک مورد از تقاضاها در کمیته فنی در حال بررسی بوده و دیگری نیز در مرحله تکمیل مدارک است.

وی با اشاره به اینکه فعلا موردی در رابطه با راه‌اندازی خانه بوم‌گردی در روستای هدف گردشگری حبشی اعلام آمادگی نکرده است، خاطرنشان کرد: با توسعه خانه‌های بوم‌گردی زمینه مناسب جذب گردشگر در شهرستان ایجاد می‌شود که این امر نقش موثری در افزایش درآمد روستاهای هدف گردشگری و مهاجرت معکوس دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: