• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه‌اندازی واحد مدیکال توراکوسکوپی در کلینیک مباشر همدان

امروز واحد مدیکال توراکوسکوپی کلینیک ویژه تخصصی شماره 3 شهید مباشر همدان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، فوق تخصص ریه و استادیار دانشگاه علوم پزشکی همدان در این مراسم درباره این کلینیک، گفت: برای نخستین‌بار در غرب کشور در همدان قصد داریم بیماران ریوی و تنفسی را به صورت سرپایی در این کلینیک مداوا کنیم.

دکتر علیرضا باقری اظهار کرد: برای بررسی بیماری‌هایی که در فضای جمع یا داخلی قفسه سینه است نیاز به اقدامات تشخیص داریم که برای آن دستگاه مدیکال تراکوسکوپی را خریداری کرده و در این کلینیک از طریق این دستگاه می‌توانیم وارد قفسه سینه شده و مواردی چون تجمع مایع غیرطبیعی غیرقابل توجیه را تشخیص دهیم.

وی با بیان اینکه هدف مدیکال تراکوسکوپی مشاهده قفسه سینه است، تصریح کرد: تا پیش از افتتاح این واحد بیماران در بی‌هوشی و اتاق عمل مداوا می‌شدند که عوارض جانبی نیز داشت اما با این دستگاه درمان به آسانی انجام می‌گیرد همچنین هزینه‌های بیمارستانی و بیمار کمتر شده و نیاز به بستری طولانی‌مدت قبل و بعد از عمل وجود ندارد.

باقری با اشاره به اینکه این دستگاه با هزینه‌ای بیش از 18 میلیون تومان از کشور آلمان خریداری شده است، ادامه داد: تا قبل از افتتاح این واحد افراد محدودی بودند که امکان عمل برایشان مقدور نبود و به تهران ارجاع می‌دادیم که اکنون این مشکل نیز رفع شده است.

گفتنی است؛ نخستین بیمار ریوی با ورود این دستگاه بعدازظهر امروز -دوشنبه 18 دی- مورد عمل سرپایی قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: