• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5590-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل دامپزشکی همدان خبر داد

ارجاع 338 واحد متخلف عرضه موادخام دامی به مراجع قضایی

مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ارجاع 338 واحد متخلف عرضه موادخام دامی غیرقابل مصرف در استان به مراجع قضایی در 9 ماهه امسال خبر داد .

دکتر محمودرضا رسولی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، به انجام بیش از 80 هزار مورد بازرسی از واحدهای توزیع، نگهداری، بسته‌بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی در استان طی 9 ماهه امسال اشاره کرد و افزود: در پی این بازرسی‌ها، 140 هزار و 868 کیلوگرم موادخام دامی غیرقابل مصرف شناسایی و ضبط شد .

وی با بیان اینکه طی 9 ماهه امسال 7 هزار و 296 تن از لاشه‌های گوشت گاو، گوساله و گوسفند مورد بازدید قرار گرفته است، اضافه کرد: 67 تن از لاشه‌های بازدید شده غیرقابل مصرف بودند که ضبط و معدوم شدند .

رسولی درباره بازرسی از کشتارگاه‌های صنعتی طیور خاطرنشان کرد: در 9 ماهه امسال 21 هزار و 725 تن طیور مورد بازرسی اداره‌کل دامپزشکی قرار گرفت که 62 هزار و 59 قطعه معادل 93 تن غیرقابل مصرف شناسایی و ضبط و معدوم شد .

وی از واکسیناسیون 11 هزار و 807 قلاده سگ‌های گله و صاحب‌دار خبر داد و در زمینه واکسیناسیون و پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیر دامی گفت: در این زمینه بیش از 5 میلیون نوبت سر دام علیه بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک همچون بیماری شاربن، تب‌برفکی، آبله، تب‌مالت و ... واکسینه شده‌اند .

مدیرکل دامپزشکی استان همدان خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های سل و بروسلوز نیز در گاو و گوسفند از 10 هزار و 558 رأس خونگیری انجام شده همچنین در راستای مبارزه با سل گاوی 37 هزار و 981 رأس دام تحت تست توبرکولین قرار گرفته است.   


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: