• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5690-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان استان همدان اعلام کرد

کمک 344 میلیون تومانی انجمن حمایت از زندانیان به مددجویان همدانی

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان استان همدان از کمک 344 میلیون تومانی انجمن حمایت از زندانیان استان به مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد .

مهدی فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه شمار خانوارهای تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان به صورت دائمی، موقت و موردی 415 خانوار است، افزود: در مجموع 1250 نفر تحت پوشش این نهاد هستند .

وی با اشاره به کمک‌های نقدی به مددجویان این نهاد گفت: در مجموع مبلغ 106 میلیون در قالب مستمری دائم، موقت و کمک‌های موردی، قبوض آب و برق و گاز، کمک‌های هزینه ایاب و ذهاب، درمانی، کفن و دفن و ... برای کمک به مددجویان و خانواده‌های تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است .

فضلی ادامه داد: مبلغ 94 میلیون تومان نیز به منظور تهیه و توزیع کمک‌های غیرنقدی در بین مددجویان شامل سبد موادغذایی و پروتئینی، لوازم ضروری منزل، البسه و پوشاک، جهیزیه، تأسیسات ساختمانی و ... پرداخت شده است .

وی یادآور شد: مبلغ 53 میلیون و 200 هزار تومان نیز کمک‌هزینه مددکاری، فرهنگی و آموزشی در قالب نقدی و غیرنقدی به زندان مرکزی، اردوگاه کاردرمانی، کانون اصلاح و تربیت و بازداشتگاه موقت همدان ارائه شده است .

فضلی از برگزاری 7 نوبت مراسم ضیافت افطاری در ماه مبارک رمضان برای مددجویان این نهاد خبر داد و خاطرنشان کرد: به همین منظور 1770 پرس غذا با هزینه‌ای افزون بر 17 میلیون تومان تهیه و توزیع شد .

وی اظهار کرد: 10 نفر از محکومین مالی نیز با پرداخت 55 میلیون تومان از طریق این نهاد آزاد شدند و به 160 فقره از پرونده‌های مددجویان بازداشتگاه موقت، کانون اصلاح و تربیت و زندان همدان در شورای حل اختلاف 158 انجمن رسیدگی شد .

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان استان همدان همچنین گفت: هزینه‌ای افزون بر 18 میلیون تومان به امور تحصیلی فرزندان دانش‌آموز و دانشجوی خانواده‌های مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان به تعداد 170 نفر پرداخت شد .

فضلی از برگزاری دوره‌های آموزشی، تربیتی، بهداشتی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای این خانواده‌ها خبر داد و گفت: در جشن روز نسیم مهر، روز ملی حمایت از خانواده‌های زندانیان نیز در همدان در مجموع 208 میلیون تومان از ادارات، نهادها و خیرین مرتبط با انجمن حمایت از زندانیان به صورت مراجعه حضوری جمع‌آوری شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: