• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6597-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره ثبت‌احوال اسدآباد:

52 درصد اسدآبادی‌ها کارت ملی هوشمند گرفته‌اند

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اسدآباد گفت: 52 درصد از افراد واجد شرایط در شهرستان اسدآباد کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند.

مظفر محقق در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در حال حاضر 76 هزار و 252 نفر از جمعیت شهرستان اسدآباد واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند که از ابتدای طرح تا کنون 37 هزار و 400 کارت ملی هوشمند تحویل متقاضیان شده است.

وی با اشاره به اینکه از سن 15 سالگی افراد واجد شرایط دریافت کارت ملی می‌شوند، افزود: بیش از 850 فقره کارت ملی هوشمند در اداره منتظر مراجعه متقاضی برای تحویل و 600 فقره نیز در مراحل چاپ هستند.

محقق، کارت ملی هوشمند را یک پروژه ملی در کشور عنوان کرد و یادآور شد: کارت ملی عادی که دارای تاریخ اعتبار در پشت کارت هستند، صاحبان آنها باید تا پایان سال نسبت به تعویض کارت خود به کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کارت‌های ملی که فاقد اعتبار هستند، صاحبان این کارت‌ها سال دیگر نیز در راستای تعویض کارت ملی به کارت هوشمند فرصت دارند، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها از نقش موثری در استقبال مردم در راستای اخذ هر چه سریع‌تر کارت ملی هوشمند دارد.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اسدآباد در ادامه جمعیت این شهرستان را 101 هزار و 920 نفر اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر 56 هزار و 50 نفر معادل 55 درصد در شهر و 45 هزار و 170 نفر معادل 45 درصد در روستا ساکن هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: