• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان همدان خبر داد

برگزاری آموزش سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه همدان

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه طرح آموزش سبک زندگی اسلامی در بقاع متبرکه همدان از نیمه دی‌ماه امسال برگزار می‌شود، گفت: این برنامه ویژه بانوان 18 سال به بالا به منظور افزایش مهارت‌های زندگی و همسرداری است .

حجت‌الاسلام حسن رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: یکی از گفتمان‌های مقام معظم رهبری در تکریم و احترام به خانواده‌ها و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، گفتمان سبک زندگی اسلامی بوده که در این راستا قدم‌هایی برداشته شده است .

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه برای تحقق‌‌بخشی به این گفتمان ویژه‌ برنامه‌ای را با عنوان «زندگی به رنگ خدا» در دستور کار قرار داده است، افزود: این برنامه با محوریت قرار دادن آموزش خانواده‌ها در مجاورت بقاع متبرکه برگزار می‌شود .

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ادامه داد:  اوقاف استان برای این منظور از کسانی‌که در حوزه علمیه خواهران دارای شرایط لازم بوده و سطح 2 حوزه علمیه را با موفقیت گذرانده بودند، دعوت به همکاری کرد و از این افراد آزمونی در شهر قم گرفته شد .

وی با اشاره به اینکه به اساتید و افرادی که در این زمینه صاحب‌نظر بودند با برگزاری دوره آموزشی مدرک رسمی اعطا شد، خاطرنشان کرد:‌ از یکم تا 15 دی‌ماه مرحله ثبت‌نام در شهرستان همدان، ملایر و نهاوند انجام شده که برای نخستین‌بار در استان بوده است .

رضوی با تأکید بر اینکه برای شرکت در سه دوره «خانواده و ازدواج»، «خانواده و تربیت فرزند» و «خانواده و همسرداری» ثبت‌نام انجام می‌شود، ادامه داد: 15 نفر به عنوان اساتید دوره دیده‌اند و کتب و وسایل کمک‌آموزشی برای مربیان تهیه شده و به همین منظور کتاب‌های آموزشی ویژه‌ای تهیه شده است .

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان تأکید کرد: پس از اینکه ثبت‌نام نهایی شود، کلاس‌ها را در راستای پیشگیری از آسیب‌ها و استحکام بنیان خانواده آغاز خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: