• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5790-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرماندار همدان:

شاخص سواد‌آموزی در همدان 97 درصد است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار همدان با اشاره به اینکه شاخص سواد‌آموزی در شهرستان همدان 97 درصد است، گفت: شاخص سوادی‌آموزی در شهرستان همدان 3 درصد بالاتر از میانگین استان است.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی‌اصغر ناظری‌پور سه‌شنبه 19 دی در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان همدان، با تأکید بر اینکه سوادآموزی فقط خواندن و نوشتن نیست بلکه آموزش مهارت‌های زندگی در سوادآموزی اهمیت بیشتری دارد، اظهار کرد: نقش سوادآموزی در توسعه، فقرزدایی، مشارکت سیاسی و محرومیت‌زدایی بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه مردم ایران در مقایسه با کشورهای منطقه در بحث سوادآموزی به درک درستی رسیده‌اند، تصریح کرد: آنچه کشور را نسبت به سایر کشورها با ثبات‌ترکرده است این بوده که مردم ایران از ابتدا به دنبال آزادی، استقلال و مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی بودند.

ناظری‌پور با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور، یادآور شد: در تحولات اخیر و مباحث مطرح شده در فضای مجازی هیجاناتی را به جامعه تزریق کردند اما مردم با سوادی که داشتند، متوجه شدند این هیجانات به دنبال تخریب و بی‌ثباتی در کشور است و باید خواسته‌های به حق خود را به صورت قانونی پیگیری کنند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر نگرانی که در بحث سوادآموزی و تعلیم و تربیت وجود دارد، در زمینه مهارت‌های زندگی است به‌طوریکه یکی از مشکلات موجود در آموزش و پرورش این است که مهارت‌های زندگی در بین دانش‌آموزان ایجاد نشده است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار همدان خاطرنشان کرد: تأکید داریم دستگاه‌های شهرستان همکاری جدی با سوادآموزی داشته باشند و به منظور احصاء وضعیت بی‌سوادان در شهرستان آمار ارائه دهند.

ثبت و استعلام‌گیری از 13 هزار سوادآموز در همدان

مدیر سوادآموزی ناحیه 2 همدان نیز با بیان اینکه 7863 سوادآموز در نیمه دوم سال 96 پالایش شده‌اند،  گفت: امسال از 13 هزار سوادآموز استعلام‌گیری صورت گرفته و در سامانه ثبت شده است.

صادقی اظهار کرد: 85 نفر از افراد استعلام‌شده از طریق اداره‌کل ثبت‌احوال، 1150 نفر از اداره بهداشت شهرستان،  798 نفر از بهزیستی، 963سوادآموز از کمیته امداد شهرستان و 38 سوادآموز از مخابرات شهرستان استعلام شده است.

وی با تأکید بر اینکه مصوبات جلسات سوادآموزی باید ضمانت اجرایی داشته باشد، تصریح کرد: در زمینه استعلامات بی‌سوادان برخی از سازمان‌ها با نامه‌نگاری زمان را از سوادآموزی می‌گیرند و زمان ثبت استعلامات دچار وقفه می‌شود.

صادقی با بیان اینکه باید همگی کمک کنند تا آمار بی‌سوادی به صورت دقیق تهیه و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، خاطرنشان کرد: موظف هستیم آمار بی‌سوادان اعلام شده از سوی سازمان‌ها را پیگیری کنیم.

مدیر سوادآموزی ناحیه 2 همدان از مدیران دستگاه‌های شهرستان خواست تا سازمان سوادآموزی در را زمینه احصاء آمار بی‌سوادان حمایت کنند و تصریح کرد: امسال ریشه‌کنی بی‌سوادی در همدان را داشته باشیم و به سمت آموزش کم‌سوادان برویم.

صادقی با تأکید بر توانمندسازی بانوان استان، یادآور شد: باید زنان را از لحاظ اقتصادی توانمند کنیم که در این راستا باید اداره کار را در کنار خود داشته باشیم.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف در هفته سوادآموزی اظهار کرد: برگزاری مراسم 7 دی در مدرسه ریحانه‌النبی همدان، تشویق آموزش‌‌یاران، جلسه توانمندسازی اموزش یاران، تشکیل 2 کارگاه آموزشی یادگیری سریع، تشکیل 2 کارگاه حقوقی، ثبت‌نام 66 نفر در حلقه‌های کتابخوانی سال 96 و برگزاری مسابقه انشاءنویسی از برنامه‌های هفته سوادآموزی در ناحیه 2 همدان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: