• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5890-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان همدان مطرح کرد

وجود 13 هزار بی‌سواد در همدان

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه 97 درصد جمعیت همدان باسواد هستند، گفت: 13 هزار و 37 بی‌سواد در شهرستان همدان وجود دارد.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد پورداوود سه‌شنبه 19 دی در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان همدان، اظهار کرد: شاخص پوشش سوادآموزی در شهرستان همدان بیش از 107 درصد است به‌طوریکه آموزش و پرورش همدان رتبه نخست را در پوشش سوادآموزی کسب کرده است.

وی تصریح کرد: در ناحیه یک همدان 123 درصد، ناحیه دو 134 درصد و در بخش قهاوند نیز 102 درصد تحت پوشش سوادآموزی قرار دارند.

پورداوود با بیان اینکه سوادآموزی از اولویت‌های جهانی و کشور است، خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین نقشه‌راه آموزش و پرورش بوده و به خوبی در بحث سوادآموزی ورود کرده است به‌طوریکه همه ارکان کشور به این مقوله اهتمام دارند.

وی با اشاره به اینکه سوادآموزی در حال گذار از آموزش سنتی به مدرن است، اضافه کرد: به سمت دیجیتال کردن سوادآموزی، سواد فرهنگی و رسانه‌ای حرکت می‌کنیم.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه 94.7 درصد از جمعیت کشور باسواد هستند، ادامه داد: این درحالیست که میزان باسوادی در همدان از میانگین کشوری بالاتر بوده و این عدد بیش از 95 درصد است.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد مراکز یادگیری محلی علاوه بر سوادآموزی، تحکیم و انتقال آموزش مهارت‌های زندگی است، خاطرنشان کرد: در مراکز یادگیری مهارت‌های زندگی از قبیل حقوق شهروندی، حرفه‌آموزی، کنترل خشم، آئین همسرداری، مسجد و نماز و گوش دادن به سوادآموزان آموزش داده می‌شود.

پورداوود از دستگاه‌های شهرستان همدان خواست به صورت عملیاتی پای کار باشند و اظهار کرد: باید از ظرفیت کانون مساجد که 500 روستا و محله را تحت پوشش دارند، استفاده کرد.

ثبت‌نام 340 نفر در مراکز یادگیری محلی همدان

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک همدان نیز با اشاره به افتتاح 2 مرکز یادگیری محلی در همدان، گفت: در حال حاضر 340 نفر در مراکز یادگیری محلی ثبت‌نام کردند.

بهمن پارسا اظهار کرد: یک مرکز یادگیری محلی در زندان همدان و یک مرکز دیگر در شهرک ولیعصر در هفته سوادآموزی افتتاح شد که تا کنون 180 نفر در مرکز ندامتگاه و 160 نفر در شهرک ولیعصر ثبت‌نام کردند.

وی افزود: سال گذشته برنامه‌ها و اهداف تعیین شده در نواحی یک و 2 و بخش قهاوند محقق شد و امیداوریم امسال نیز این اهداف و برنامه‌ها به بار بنشیند.

پارسا با اشاره به اینکه شعار جهانی امسال سوادآموزی و دنیای دیجیتال است، خاطرنشان کرد: در شهرستان همدان موفقیت‌های خوبی در بین 19 منطقه استان کسب شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: