• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

در سالجاری صورت گرفت؛

ایجاد 66 تعاونی با 733 فرصت شغلی در همدان

معاون امور تعاون اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان از تشکیل 66 تعاونی جدید در این استان خبر داد و گفت: در سالجاری 66 تعاونی با 733 فرصت شغلی در سطح استان تشکیل شده است.

مهدی تابیده‌چی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: امسال 16 تعاونی با 159 فرصت شغلی  در بخش صنعت، 20 تعاونی با 216 فرصت شغلی در بخش کشاورزی و 30 تعاونی با 358 فرصت شغلی در استان همدان تشکیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد امسال حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال روستایی و عشایر است، تصریح کرد:  امسال طرح روستا تعاون با هدف توسعه بازار محصولات روستایی، بهبود وضعیت زندگی روستایی و هدایت سرمایه‌ها به سمت اشتغال مولد در روستاها اجرا می‌شود.

تابیده‌چی از دیگر اهداف طرح روستا تعاون را پیشگیری از مهاجرت از روستا، استفاده بهینه از منابع و مزیت‌های روستاها و افزایش راندمان و کاهش هزینه‌ها دانست.

معاون امور تعاون اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان همدان بیان کرد: افزایش مشارکت مردمی، توسعه پایدار مناطق روستایی و سازماندهی سرمایه‌های فردی از ویژگی طرح روستا تعاون است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امسال در استان همدان 22 شرکت تعاونی روستایی با 299 فرصت شغلی تحت عنوان روستا تعاون تشکیل شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: