• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6090-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

زیرساخت زایمان در آب در همدان مهیا می‌شود

مسئول بخش زایمان بیمارستان فاطمیه همدان گفت: در هیچ یک از بیمارستان‌های فاطمیه، بوعلی و تأمین اجتماعی زایمان در آب انجام نمی‌شود .

سمیرا توکلیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به عدم وجود اتاق LDR ویژه زایمان در بیمارستان فاطمیه افزود: در این بیمارستان فقط دوش‌های آب گرم ویژه آب‌درمانی از کمر مادر وجود دارد که موجب کاهش درد زایمان می‌شود .

وی یادآور شد: در حال حاضر در بخشی از این بیمارستان اتاق‌های ویژه زایمان در آب در حال احداث است که پس از بهره‌برداری در اختیار مادران باردار قرار خواهد گرفت .

توکلیان ادامه داد: دوش‌های آب گرم پیش از زایمان در اختیار مادران باردار قرار می‌گیرد تا در اثر آن کاهش درد زایمان و استرس مادر به وجود آید .

مسئول بخش زایمان بیمارستان بوعلی همدان نیز در ادامه با اشاره به اینکه در این بیمارستان زایمان در آب انجام نمی‌شود، گفت: اتاق ویژه این نوع زایمان در این بیمارستان وجود ندارد .

فاطمه هاشمی‌نیا با اشاره به اینکه زایمان فیزیولوژیک در این بیمارستان انجام می‌گیرد، افزود: در این شیوه، مادر باردار پیش از زایمان در وان آب قرار می‌گیرد و درد آن به طور محسوسی کاهش می‌یابد .

وی با تأکید بر اینکه استفاده از وان‌های آب گرم پیش از زایمان به طور محسوسی در این بیمارستان افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: هر بیماری که تمایل به استفاده از این روش داشته باشد، امکانات لازم در اختیار آنها قرار می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: