• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان تأکید کرد

الگوبرداری شهرستان‌ها از ضوابط تعیین‌شده برای محدوده‌های بازآفرینی همدان

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان بر بهره‌مندی سایر شهرستان‌های استان از ضوابط تعیین‌شده برای محدوده‌های بازآفرینی شهر همدان و الگوبرداری تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، فرهاد فرزانه چهارشنبه 20 دی در ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان  همدان که در محل حمام حاجی شهر همدان برگزار شد، گفت: 5 محدوده در ستاد بازآفرینی استان مشخص شده که 32.7 درصد آن متعلق به شهر همدان است.

وی با اشاره به تشکیل 167 جلسه ستاد باز آفرینی پایدار شهری استان از سال 93 تا 95 اظهار کرد: در قالب 14 کارگروه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی 42 جلسه مربوط به مباحث کالبدی زیرساختی، 7 جلسه پیگیری، 52 جلسه شهرستانی و 11 جلسه استانی تشکیل شده است.

فرزانه با بیان اینکه جلسات فعالیت‌محور بوده‌اند، افزود: مصوبات خوبی در جلسات ستاد بازآفرینی شهری پایدار مصوب شده و دستگاه‌های اجرایی آمادگی خود را برای تأمین هزینه‌های بازسازی و نوسازی به میزان 52 میلیارد تومان اعلام کرده‌اند.

وی تسهیلات جذب شده ملی توسط سازمان عمران و بهسازی استان را 740 میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: در سال 96 مبلغ 17 میلیارد و 900 میلیون تومان در ستاد بازآفرینی توسط عمران و بهسازی جذب و به پروژه‌های بهسازی و نوسازی سایر شهرستان‌های استان اختصاص داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به عملکرد سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بیان کرد: سپاه استان موفق به جذب مبلغی افزون بر 3 میلیارد و 600 میلیون تومان از بودجه‌های ملی برای استان شده که صرف ساخت‌وساز بناهایی مانند فرهننگسرا و مراکز بهداشت در محلات حاشیه‌نشین و نیازمند به توانمندسازی اطراف شهر همدان شده است.

وی میزان تسهیلات نوسازی هزار واحد مسکن در سال 96 را اعلام کرد و گفت: 559 مورد از متقاضیان به بانک‌های‌عامل معرفی شده‌اند و بناهای فرسوده بیش از 17 سال می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

فرزانه از 7 کارگروه زیرمجموعه ستاد بازآفرینی شهری سخن گفت و تصریح کرد: در کمیسیون شورای تلفیق کارگروه‌هایی با عناوین فرهنگی، سلامت، اقتصادی، مشارکتی، دریافت تسهیلات، پیشگیری، وقف، تشکل‌های مردم‌نهاد و روستاهای واقع در حریم شهرها، تشکیل شده که در جلسات تخصصی به بررسی مسائل و راهکارها می‌پردازند.

وی بر بهره‌مندی سایر شهرستان‌های استان از ضوابط تعیین‌شده برای محدوده‌های بازآفرینی شهر همدان و الگوبرداری تأکید کرد و یادآور شد: شهرستان‌های دیگر می‌توانند از ضوابط اجرایی تعریف‌شده برای محدوده‌های پنج‌گانه همدان استفاده کنند تا سریع‌تر به نتایج موردنظر خود دست یابند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان نیز در سخنانی از اقدامات این مرکز برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای شهرها و نیازمند به توانمندسازی سخن گفت و اظهار کرد: با اجرای برنامه‌های آموزشی این مرکز و سمن‌های استان، درصد طلاق در استان تا میزان 6 درصد کاهش داشته که این رقم در مقایسه با کاهش 2 درصدی آمار کشور، گویای عملکرد مثبت استان در این زمینه بوده است.

مهرداد نادری‌فر از عقد تفاهم‌نامه با سازمان‌های تبلیغات اسلامی، جمعیت هلال احمر، ورزش و جوانان و بهزیستی خبر داد و گفت: 6 میلیارد و 100 میلیون تومان از سوی این دفتر به راه و شهرسازی اعتبار اعطا شده تا به تقویت مناطق محروم بپردازد.

معاون فرماندار همدان نیز در سخنانی از توزیع تسهیلات 15 میلیاردی در شهرستان همدان خبر داد و خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی توسط بسیج استان در شهرستان همدان در حال اجراست که بیشتر در مناطق حاشیه‌ای شهر همدان قرار دارند.

فرماندار شهرستان کبودراهنگ نیز مساحت نیازمند به بازآفرینی این شهرستان را 9207 درصد اعلام کرد و گفت: این مساحت شامل 5 محله در این شهرستان است و مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون تومان برای آن درنظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان بهار نیز مساحت نیازمند به بازآفرینی این شهرستان را 157 هکتار اعلام کرد و گفت: 5 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای بازسازی این مناطق نیازمند است.

فرماندار شهرستان فامنین نیز مساحت بازآفرینی این شهرستان را 532 هکتار عنوان کرد و یادآور شد: در 7 جلسه از کارگروه ستاد بازآفرینی این شهرستان به بررسی مشکلات و موانع پیش‌روی اجرای پروژه‌ها پرداخته شده و 600 تن آسفالت برای معابر قدیمی استفاده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: