• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان:

طرح توسعه کتابخوانی عشایر در همدان عملیاتی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان گفت: ط رح توسعه کتابخوانی در جامعه عشایر بسیار مهم است و این طرح باید به‌زودی اجرایی و عملیاتی شود پس بهتر است منتظر تخصیص بودجه دولتی نباشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی چهارشنبه 20 دی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی و نهضت مطالعه مفید استان همدان، با تأکید بر اینکه کتاب و کتابخوانی نقش و جایگاه بی‌بدیلی در توسعه جامعه دارد، خاطرنشان کرد: با وجود گسترش فضای مجازی اما هنوز نقش کتاب همچنان ارزشمند و تأثیرگذار بوده است و تداوم دارد.

وی با اشاره به اینکه تداوم و نگهداری کتابخوانی وظیفه جدی ما است و باید درگسترش آن گام برداریم، اضافه کرد: مسئولان در صف مقدم بهره‌گیری از این منبع سرشار و بسیار با اهمیت هستند که خوشبختانه در این زمینه در استان همدان به ویژه از سوی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اقدامات خوبی صورت گرفته است.

شاهرخی با تأکید بر اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به گسترش کتابخوانی است، ادامه داد: با توجه به آمارهای خوب افزایش کتابخوانی در این استان، جای تقدیر از مسئولان است که به این حوزه ارزشمند توجه کرده‌اند به طوریکه رشد 161 درصدی توجه به کتابخانه‌های روستایی یک نمونه از این توجه است.

وی اظهار کرد: طی 3 سال گذشته در دولت تدبیر و امید 48 درصد رشد در کتابخانه‌های استان همدان داشتیم که این موضوع نشان از نگاه عمیق دولت به این حوزه است.

معاون استاندار همدان با اشاره به اینکه سرانه کتاب برای هر 100 نفر، 43 کتاب بود که اکنون به 71 کتاب رسیده است، خاطرنشان کرد: طرح توسعه کتابخوانی در جامعه عشایر بسیار مهم است و این طرح باید به‌زودی اجرایی و عملیاتی شود پس بهتر است منتظر تخصیص بودجه دولتی نباشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: