• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همدان پایلوت ارائه خدمات کتابخوانی به جامعه عشایری

مدیرکل‌ کتابخانه‌های عمومی استان همدان اعلام کرد: استان همدان به عنوان پایلوت خدمات کتاب و کتابخوانی به جامعه عشایری ارائه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عاطفه زارعی امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با تأکید بر اینکه باید شاخص‌های کتابخوانی را در زیرساخت‌های کمی و کیفی بالا ببریم، اظهار کرد: در ابتدا ارائه خدمات کتاب و کتابخوانی در 2 مرحله شهری و روستایی بود که استان همدان به عنوان پایلوت مورد سومی را با عنوان ارائه خدمات کتابخوانی به جامعه عشایری را در برنامه توسعه فرهنگی خود قرار داد.

وی جامعه عشایری را قشر مهم و تأثیرگذاری دانست و ادامه داد: همدان نخستین استانی است که در این مسیر گام نهاده بنابراین امید است با هم‌افزایی سایر دستگاه‌ها بتوانیم خدمات اطلاعاتی خوبی را به این عزیزان ارائه دهیم تا دنیا را با فرهنگ کتابخوانی آشنا کنیم.

مدیرکل‌ کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه برای توسعه کتابخوانی در جامعه عشایری بهتر است بودجه‌ای تخصیص یابد، اضافه کرد: همچنین در بحث گسترش کتابخانه روستایی اقدامات خوبی به ویژه از سوی خیرین صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه کمک‌های استاندار و معاون سیاسی ایشان در زمینه توسعه کتابخوانی برای ما باعث انگیزه و امیدواری است، اظهار کرد: حضور مقامات استانی در کتابخانه‌ها موجب انگیزه برای ما شده است.

زارعی تصریح کرد: در بحث کتابخانه تخصصی بخشی را در کتابخانه مرکزی همدان با عنوان همدان‌شناسی راه‌اندازی کرده‌ایم چرا که رسالت ما در حوزه فرهنگ عامه است و بیشتر مطالعات فرهنگی را مدنظر داریم.

وی با بیان اینکه در استان همدان 47 باب کتابخانه روستایی وجود دارد، گفت: در 8 شهرستان کتابخانه سیار داریم که هر ماه به 20 روستا برای ترویج کتابخوانی و انجام 30 نوع فعالیت فرهنگی برای دانش‌آموزان به روستاها مراجعه می‌کنند.

مدیرکل‌ کتابخانه‌های عمومی استان همدان در پایان از افتتاح کتابخانه سیار شهرستان رزن در دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: