• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6290-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

پوشش سوادآموزی در استان همدان به 107.9 درصد رسیده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه استان همدان رتبه دوم کشور در شاخص‌های مورد انتظار نهضت سوادآموزی را کسب کرده است، گفت: پوشش سوادآموزی در استان همدان به 107.9 درصد رسیده است .

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، مصطفی خزاعی چهارشنبه 20 دی در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان همدان، اظهار کرد: ۹۵.6 درصد جمعیت استان همدان باسواد هستند این درحالیست که میانگین کشوری ۹۴.۷ درصد بوده است .

وی با اشاره به راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی در همدان، خاطرنشان کرد: مرکز یادگیری محلی در شهرک ولیعصر همدان، مرکز یادگیری محلی در ملایر و مرکز یادگیری محلی زندان همدان در هفته سوادآموزی راه‌اندازی شد .

خزاعی با تأکید بر اینکه هدف مراکز یادگیری محلی، آموزش مهارت‌های زندگی علاوه بر پوشش سوادآموزی است، خاطرنشان کرد: در گذشته سوادآموزان جذب شده به مرحله نهایی نمی‌رسیدند اما در سالجاری تلاش‌های خوبی صورت گرفت تا بتوانیم سوادآموزان را تا پایان دوره نگهداشته و افراد ثبت‌نام شده را پالایش کنیم .

وی با بیان اینکه پالایش باعث جلوگیری از ثبت‌نام برخی افراد سودجو در سوادآموزی شده است، یادآور شد: 2 مورد تخلف در این زمینه مشاهده شد که برخورد جدی نیز صورت گرفت .

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: گروه سنی هدف سوادآموزی بین 10 تا 49 سال است و امیدواریم بتوانیم جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی را در استان برگزار کنیم .

وی با بیان اینکه بیشتر بی‌سوادی در روستاها و حاشیه‌شهرهاست، گفت: در بحث آموزش عشایری تلاش‌هایی صورت گرفت و توانستیم پوشش قابل‌توجهی در این قشر داشته باشیم اما در حاشیه‌شهرها و روستاها همچنان خانواده‌هایی وجود دارند که فرزندان خود را به مدرسه نمی‌فرستند که امیدواریم تا پایان برنامه ششم بتوانیم از این معضل رهایی یابیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: