• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6690-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

در پی سرشماری وحوش در مناطق حفاظت‌شده همدان اعلام شد؛

مشاهده نشدن میش‌مرغ در زیستگاهش!

معاون فنی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به سرشماری وحوش در مناطق حفاظت‌شده این استان، گفت: هنوز گونه میش‌مرغ در استان همدان دیده نشده است.

مهدی صفی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، درباره گونه‌های در حال انقراض در حیات‌وحش استان، اظهار کرد: به علت تخریب زیستگاه میش‌مرغ که در شهرستان اسدآباد بوده، تا کنون این گونه در استان دیده نشده البته گزارش‌های موردی درباره این پرنده نادر در استان داشته‌ایم که رسمی نبوده است.

وی با تأکید بر اینکه گونه‌های وحوش شاخص استان همدان شامل 2 گونه پازن(کل و بز) و گوسفند وحشی(قوچ و میش) است، تصریح کرد: با توجه به سرشماری انجام شده در مناطق حفاظت‌شده و شکارممنوع استان جمعیت این گونه‌ها رشد مناسبی داشته و مثبت بوده است.

صفی‌خانی با بیان اینکه جمعیت پستانداران مناطق حفاظت‌شده تغییر چندانی نداشته است، خاطرنشان کرد: مناطق حفاظت‌شده لشکردر، گلپرآباد، خانگرمز، ملوسان، آلمابلاغ و نشر و شراء 6 منطقه حفاظت‌شده استان هستند که سرشماری وحوش در آنها انجام گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به سرشماری پرندگان کنارآبزی نیز یادآور شد: 6 منطقه در استان همدان به عنوان زیستگاه آبی پرندگان وجود دارد که درحال حاضر در حال سرشماری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: