• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-7497-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده تویسرکان:

وزارت جهادکشاورزی اصلاح گردوهای تویسرکان را با جدیت دنبال کند

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهادکشاورزی باید طرح اصلاح و سرشاخه‌کاری گردوهای تویسرکان را با جدیت و توان بیشتری دنبال کند.

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: سال گذشته طرح اصلاح سه هزار هکتار از باغ‌های گردوی تویسرکان و انجام عملیات سرشاخه‌کاری و پیوندزنی در بازه زمانی پنج ساله در شهرستان تویسرکان آغاز شد.

وی تصریح کرد: وزارت جهادکشاورزی و به طور مشخص، معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی قول‌های مساعدی برای پیشبرد این طرح داد و اکنون انتظار داریم این وعده‌ها با سرعت و توان مضاعفی پیگیری و عملی شوند.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت با اشاره به اینکه اقتصاد و معیشت نزدیک به 70 درصد از مردم تویسرکان به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به کشاورزی و باغبانی و به ویژه محصول گردو پیوند خورده، بیان کرد: در برخی سال‌ها به علت عواملی همچون سرمازدگی و تگرگ‌زدگی شدید با کاهش میزان تولید گردو در شهرستان تویسرکان تا کمتر از نصف مواجه شدیم و طرح اصلاح باغ‌های گردوی تویسرکان برای جلوگیری از خسارت‌های سنگین در این بخش و ایجاد بهره‌وری حداکثری در بخش تولید گردو در دستور کار قرار گرفته است.

وی تأکید کرد: ایجاد و گسترش صنایع تبدیلی گردو از دیگر طرح‌هایی است که زمینه را برای بهره‌وری حداکثری از این محصول چندمنظوره کشاورزی فراهم می‌کند.

مفتح خاطرنشان کرد: انتظار داریم طرح اصلاح باغ‌های گردو به صورتی دنبال شود که تغییرات و نتایج حاصل از آن برای مردم ملموس و محسوس باشد.

شهرستان تویسرکان بیش از پنج هزار و 500 هکتار باغ گردو دارد و به علت برخورداری از مرغوب‌ترین گردوی کشور، پایتخت گردوی ایران نام گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: