• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-7390-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

مادران باردار با کلاس زایمان موفق‌تری دارند

کارشناس مسئول کلاس‌های آمادگی بارداری بیمارستان فاطمیه تصریح کرد: مادرانی که در طول بارداری کلاس‌های آمادگی بارداری را طی می‌کنند، زایمان موفق‌تری نسبت به سایر مادران دارند .

مریم سپهر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه کلاس‌های آمادگی بارداری از هفته بیستم برای مادران باردار در بیمارستان فاطمیه برگزار می‌شود، افزود: در مجموع 8 جلسه یک ونیم‌ساعته درباره موضوعات مختلف برای مادران باردار برگزار و موضوعات مختلف برای آنها تشریح می‌شود .

وی با بیان اینکه این کلاس‌ها به منظور کاهش عوارض دوران بارداری و پشت سر گذاشتن یک زایمان بی‌خطر برای مادر برگزار می‌شود، یادآور شد: مادران باردار از هفته بیستم بارداری باید به بیمارستان فاطمیه مراجعه کرده و آمادگی خود را برای شرکت در این کلاس‌ها اعلام کنند .

سپهر با تأکید بر اینکه این کلاس‌ها کاملا رایگان برگزار می‌شود، افزود: بر اساس آنالیز صورت گرفته، مادرانی که کلاس‌های بارداری را طی می‌کنند زایمان راحت‌تری نسبت به سایر مادران دارند .

وی تصریح کرد: در این کلاس‌ها تغییرات و عوارض دوران بارداری، علائم خطر در بارداری، تغذیه، بهداشت روان، معایب و مزایای انواع زایمان‌ها، روش‌های کاهش درد زایمان، باورهای نادرست درباره زایمان طبیعی، مراحل زایمان، مراقبت‌های پس از زایمان و شیردهی و مراقبت از نوزاد آموزش داده می‌شود .

کارشناس مسئول کلاس‌های آمادگی بارداری بیمارستان فاطمیه در پایان یادآور شد: در این کلاس‌ها همچنین انواع ورزش‌های مناسب بارداری و اصلاح وضعیت در دوران بارداری برای مادران باردار آموزش داده می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: