• سه شنبه ۲۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1493-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر مرکز مشاوره جهاددانشگاهی استان همدان خبر داد

بهره‌مندی 6000 زوج همدانی از آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج جهاددانشگاهی

مدیر مرکز مشاوره جهاددانشگاهی استان همدان از ارائه آموزش‌ مهارت‌های پیش از ازدواج به بیش از 6 هزار زوج همدانی در سالجاری خبر داد.

فاطمه انهاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه به این زوج‌ها فقط آموزش مهارت‌ها و مشاوره‌های پیش از ازدواج ارائه می‌شود، اظهار کرد: زوج‌ها پس از مراجعه به مراکز بهداشت به مرکز مشاوره جهاددانشگاهی معرفی می‌شوند و پس از شرکت در کلاس‌ها گواهینامه اخذ شده را به دفاتر مراکز بهداشت تحویل می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه شرکت در این کلاس‌ها برای تمامی زوج‌ها اجباری است، افزود: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از متقاضیان، تقریبا 90 درصد زوج‌هایی که در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند، کاملا رضایت دارند.

انهاری با اشاره به اینکه کلاس‌ها 4 ساعته برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در این کلاس‌ها 2 ساعت به مسائل فردی زوجین و شیوه رفتار با یکدیگر و والدین و 2 ساعت نیز پرداختن به مسائل حقوقی است.

وی یادآور شد: در حال حاضر این مراکز مشاوره در شهرستان‌های همدان، ملایر، نهاوند، کبودراهنگ و اسدآباد در حال فعالیت هستند.

مدیر مرکز مشاوره جهاددانشگاهی استان همدان به اهداف برگزاری این کلاس‌ها اشاره کرد و گفت: ارتقاء آگاهی زوجین نسبت به یکدیگر و مهارت‌آموزی زندگی مشترک به منظور کاهش آمار طلاق از اهداف اصلی این مشاوره‌هاست.

وی با بیان اینکه از زمان برگزاری کلاس‌ها آمار طلاق نسبت به سالیان گذشته کاهش یافته است، اظهار کرد: در طول سالجاری 600 تا 700 پرونده طلاق نیز به این مراکز ارجاع داده شده تا تحت مشاوره متخصصان این مرکز قرار گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: