• چهارشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2592-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان مطرح کرد

از احداث پالایشگاه در همدان تا خروج «کیان‌کرد» از لیست سیاه بانکی

استاندار همدان از احداث پالایشگاه در همدان خبر داد و گفت: احداث پالایشگاهی با 6000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در همدان مورد موافقت وزیر نفت قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت چهارشنبه 27 دی در کارگروه تسهیل و رونق موانع تولید استان همدان، اظهار کرد: در هفته‌جاری جلساتی در مورد طرح‌های تولیدی استان با وزیر نفت  با حضور نمایندگان استان و مسئولان برگزار شد که درباره مسائل 2 پتروشیمی استان و پالایشگاهی که قرار است در همدان ساخته شود، بحث شد.

وی با بیان اینکه وزیر نفت با خوراک پالایشگاه همدان موافقت کرد، افزود: وزیر نفت مجوز احداث پالایشگاه در همدان را داده اما بیان کرد با توجه به اینکه کار آنچنان سنگین است فکر نمی‌کنم بتوانید اینکار را در همدان انجام دهید که بنده در پاسخ به وزیر اعلام کردم ما می‌توانیم پالایشگاهی در همدان داشته باشیم.

نیک‌بخت ادامه داد: سرمایه‌گذاری پالایشگاه 6000 میلیارد تومان است که امیدواریم سرمایه‌گذاران متقاضی بتوانند این پروژه را اجرایی کنند.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه درباره 2 پتروشیمی وزیر نفت با پیشنهادات استان همدان موافقت کرد، یادآور شد: مشکل پتروشیمی‌ها چند بعدی بوده و چند دستگاه از جمله سازمان خصوصی‌سازی، پتروشیمی، وزارت نفت و اقتصاد و دارایی باید درباره آن اظهارنظر داشته و موافقت کنند که مقرر شد هفته آینده تمامی این مسئولان در دفتر وزیر نفت مسأله را نهایی کنیم.

وی با اشاره به بررسی یارانه شرکت تولیدی بخاری‌های کم‌مصرف شهرستان رزن با حضور وزیر، بیان کرد: همچنین در مورد پرداخت یارانه بخاری‌های کم‌مصرف شرکت شوکت در شهرستان رزن قول مساعدت داده شد.

نیک‌بخت با بیان اینکه موضوع شرکت کیان‌کرد ملایر با حضور نمایندگان این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت، اظهار کرد: مشکل شرکت کیان‌کرد ممنوع‌المعامله بودن این شرکت بود که رئیس بانک مرکزی دستور داد منع معامله این شرکت توسط بانک‌ها اجرایی شود و کیان‌کرد از لیست سیاه بانکی درآمد.

استاندار همدان در بخش دیگری با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال و رونق تولید توسط بانک‌های استان خوب بوده است، گفت: بانک‌های استان به تعهدات خود در زمینه اشتغال روستایی و فراگیر عمل کنند و در جلسه بعد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گزارش عملکردی در این زمینه ارائه دهند.

وی با تأکید بر اینکه اعتبارات خوبی به اشتغال داده شده است، تصریح کرد: اعتبارات خوب و به موقعی به بحث اشتغال داده شد چرا که امسال سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» بوده که یکی از اهرم‌های تولید بحث تسهیلات است.

نیک‌بخت خاطرنشان کرد: پرداخت 154 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزا توسط بانک ملی خوب بوده اما بانک ملی به عنوان بانک مادر استان باید بیشتر پرداخت کند.

وی از بانک ملی استان خواست تا 30 میلیارد تومان تسهیلات در حال پرداخت را ظرف 10 روز آینده پرداخت و 30 میلیارد تومان طرح درحال پیگیری را تا پایان سال پرداخت کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان نیز در این جلسه گفت: 38 میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از تولید و اشتغال در استان همدان پیش‌بینی شده است.

سیداسکندر صیدایی اظهار کرد: این 38 میلیارد تومان سهمیه‌بندی شده و سازوکار آن نیز در جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های اجرایی استان اعلام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: