• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-393-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاددانشگاهی همدان:

دهه فجر بهترین فرصت تبیین اهداف انقلاب در دانشگاه‌هاست

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: دهه فجر بهترین فرصت تبیین اهداف انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، اکبر اسدی در دومین جلسه کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر استان همدان، اظهار کرد: در برگزاری برنامه‌های  ایام دهه فجر باید به گونه‌ای عمل کرد که ضمن غنی کردن محتوای برنامه‌ها، به انعکاس مناسب رسانه‌ای نیز پرداخته شود .

او وجه تمایز دانشگاه با سایر دستگاه‌ها و نهادها را در تولید فکر عنوان کرد و افزود:رسالت اصلی و اساسی دانشگاه‌ها تولید فکر و اندیشه است بنابراین باید در دهه فجر انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها بستر تولید فکر برای آینده انقلاب اسلامی توسط اساتید و دانشجویان به خوبی فراهم شود .

اسدی با بیان اینکه باید توجه کرد این امر موضوع کلی است که در ایام دهه فجر باید آنالیز شود، خاطرنشان کرد:دانشگاهیان و دانشجویان که قشر فرهیخته جامعه هستند، باید در این ایام به تبیین آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) بپردازند .

اصل اساسی وظیفه دانشگاه تولید فکر است

رئیس کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر استان همدان گفت: نکته حائز اهمیت این است که در این ایام باید اهداف انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها بازخوانی شود چرا که دهه فجر بهترین فرصت برای این امر است .

وی با بیان اینکه در کنار پرداختن به اهداف انقلاب اسلامی، نبابد از بیان توقع جامعه و مردم از نظام جمهوری اسلامی غافل شد، ادامه داد: ایجاد شور و نشاط در ایام دهه فجر نیز باید در جهت بسترسازی برای تبیین اهداف انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها باشد .

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: ضرورت دارد هر دانشگاه کمیته دهه فجر درون‌دانشگاهی تشکیل دهد که در این صورت می‌توانند با همگرایی و هم‌افزایی عملکرد مطلوبی در اجرای برنامه‌های دهه فجر داشته باشند .

مسئولان دانشگاه‌ها در میزگردهای دانشجویی مشارکت کنند

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دو رسانه ایسنا و ایکنا بهترین فرصت برای تبیین اهداف انقلاب اسلامی هستند که دانشگاه‌ها نباید از این فرصت غافل شوند، اظهار کرد: برگزاری میزگردهای دانشجویی در ایام دهه فجر توسط این دو خبرگزاری یکی از عوامل مهمی است که دانشگاه‌ها باید در آن مشارکت داشته باشند و فرصت‌ها و تهدیدهای انقلاب اسلامی در این میز گردها را به خوبی بیان کنند .

ابعاد شخصیت امام خمینی(ره) در دهه فجر مورد بررسی قرار گیرد

اسدی در ادامه پرداختن به شخصیت امام خمینی(ره)  و مقام معظم رهبری را مورد تأکید قرار داد و افزود: این امر یکی از موضوعات مهمی است که در ایام دهه فجر باید مورد توجه وافری قرار گیرد چرا که متأسفانه بسیاری از افراد اطلاعات کمی درباره آراء و اندیشه‌های امام خمینی(ره) در اختیار دارند. دانشگاه‌ها در ارتقاء سطح آگاهی دانشگاهیان در این زمینه بیش از پیش تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: