• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-493-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

یک روانشناس:

والدین افسرده، فرزندان پر شور و نشاطی به جامعه تحویل نمی دهند

یک روانشناس کودک در همدان گفت: والدین افسرده نمی توانند فرزندان پر شور ونشاطی به جامعه تحویل دهند.

مرضیه محبوبی در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه کردار والدین بسیار تأثیرگذا تر از گفتار آنهاست، افزود: در صورتی که والدین شور و نشاطی برای زندگی کردن نداشته باشند و نتوانند با فرزندان خود در رابطه با شادی صحبت کنند، تأثیری در تلطیف روحیه فرزندان خود نخواهند داشت.

وی با تأکید بر اینکه شاد بودن فضا یکی از نیازهای ضروری برای رشد فرزندان است، افزود: علاوه بر امنیت و آرامش، شاد بودن محیط یکی از مهمترین مؤلفه های رشد فرزندان است که والدین باید به آن توجه کنند.

محبوبی ادامه داد: در صورتی که والدین تظاهر به شاد بودن کنند، نه تنها تأثیر مثبتی نخواهد داشت بلکه تأثیر منفی بر روحیه فرزندان می‌گذارد چرا که فرزندان در این شرایط دچار دوگانگی خواهند شد و نمی دانند کدامیک از شخصیت والدین خود را بپذیرند.

وی با بیان اینکه افسردگی را خود والدین انتخاب می کنند، افزود: در چنین شرایطی والدین باید در رابطه با فرزندان خود احساس مسئولیت کرده و در صورت لزوم به مشاوره و روانشناس مراجعه کنند.

محبوبی با انتقاد از برخی خانواده ها گفت: برخی والدین از فصل زمستان به نام فصل افسردگی و دلگیری یاد می کنند در حالیکه در این فصل والدین می توانند با بارش چنین برفی بهترین نشاط را برای خود و فرزندان فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد : برف بازی، درست کردن آدم برفی، سرسره بازی و .... بهترین راهکارهای تغییر فضا و شادی کودکان و خانواده هاست.
این روانشناس در پایان به والدین توصیه کرد: در شرایط برفی در عین حال که مراقب فرزندان خود هستند، به هیچ وجه آنها را از برف بازی محروم نکنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: