• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2990-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان خبر داد

احتمال نزدیک شدن گرگ به مناطق مسکونی در همدان

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: با توجه به بارش برف و برودت هوا در استان و احتمال نزدیک شدن حیات وحش به مناطق مسکونی، زنده گیری غیراصولی حیات وحش توسط شهروندان موجب آسیب رسیدن به حیوان و خود افراد می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، سیدعادل عربی افزود: ضمن قدردانی از افرادی که هر ساله به صورت داوطلبانه علوفه برای تغذیه حیات وحش در اختیار محیط زیست قرار می دهند، چنانچه افردی قصد انجام این اقدام با ارزش را دارند، می توانند با مراجعه به ادارات شهرستانی و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها نسبت به تحویل علوفه اقدام کنند تا با هماهنگی لازم در مناطقی که بنا به نظر کارشناسان نیاز به علوفه دهی دستی است، اقدامات لازم صورت گیرد.

عربی ادامه داد: امکان نزدیک شدن گرگ و گربه سانان به مناطق مسکونی وجود دارد که از شهروندان درخواست می شود در صورت مشاهده از اقدامات خودسرانه برای زنده گیری خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده حیات وحش سرگردان و یا آسیب دیده به سرعت موضوع را به پاسگاه های محیط بانی، ادارات شهرستانی یا ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها به شماره تلفن 1540 اطلاع دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: