• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-392-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی استاندار همدان:

رسانه‌های همدان قدرت عجیبی در پردازش نقاط منفی دارند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با تأکید بر اینکه از نقد سازنده استقبال می‌کنیم، گفت: متأسفانه در استان همدان یدطولا و قدرت عجیبی در پردازش نقاط منفی داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی دوشنبه 9 بهمن در آئین تودیع و معارفه مدیرکل روابط عمومی استانداری همدان، اظهار کرد: متأسفانه این موضوع در همدان به وضوح دیده می‌شود که رسانه‌ها در بیان اقدامات خوب که لازم است ابعاد مختلف آن برای مردم تشریح شود، ضعیف عمل می‌کنند اما قدرت عجیبی در پردازش نقاط منفی دارند.

وی با اشاره به اینکه از نقد مطلوب و سازنده استقبال خواهیم کرد، افزود: پردازش نقاط منفی چهره همه ما را خراب می‌کند بنابراین باید شرایط را برای بیان اتفاقات خوب که البته خاص عملکرد دولت هم نیست، فراهم کنیم.

وی ادامه داد: استان همدان به ویژه در دوره استاندار فعلی در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، زنان سرپرست خانوار و ... اقدامات خوبی داشته است که باید از ظرفیت رسانه‌ها برای بازگویی آنها استفاده شود.

شاهرخی با بیان اینکه بین نقد سازنده و تخریب تفاوت وجود دارد، اضافه کرد: لفظ، بیان و عبارت نقد سازنده و تخریب کاملا متفاوت است، نقد سازنده موجبات پیشرفت هر دستگاهی را فراهم می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه باید به فضای مجازی توجه جدی داشته و خلأهای موجود را به منظور مقاصد توسعه‌ای، در این حوزه به سرعت پر کنیم، یادآور شد: باید پیوست رسانه‌ای برای روابط عمومی‌ها وجود داشته باشد تا موجب ایجاد امید در جامعه و مورد حمایت دستگاه‌ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه روابط عمومی پل ارتباطی میان استانداری و مردم و رسانه‌ها است، ادامه داد: از روابط عمومی استانداری و اصحاب رسانه انتظار داریم با برنامه‌هایی اصولی و جدی انعکاس‌دهنده اقدامات ارزشمند انجام شده در حوزه اجتماعی، اقتصادی و عمرانی در استان باشند.

معاون استاندار همدان خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌ها پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند و نباید بیان یک‌سویه عملکرد باشند بلکه باید دیدگاه‌های مردمی را دریافت کرده و به دستگاه برسانند و موجبات جلب اعتماد مردم را فراهم کنند.

وی با تأکید بر اینکه تعامل با رسانه‌ها باید در دستور کار همه روابط عمومی‌ها باشد، افزود: توسعه با استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه برای تنویر افکارعمومی اتفاق می‌افتد.

شاهرخی با تقدیر از زحمات شهابی، مدیرکل سابق روابط عمومی استانداری همدان گفت: امیدواریم ربانی‌مهر مدیرکل جدید نیز با ورود در این کسوت با عوامل تأثیرگذار همچون اصحاب رسانه ارتباط موثرتری ایجاد و ارتباط موثری بین مجموعه اداری استان، اصحاب رسانه و مردم برقرار کند چرا که روابط عمومی استانداری با آنچه در یک دستگاه است، متفاوت است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت دهه فجر و یاد شهید شوهانی گفت: مردم پس از مبارزه بی‌امان با رژیم طاغوت هم به جمهوریت و هم اسلامیت نظام رأی دادند.

شاهرخی با تأکید بر اینکه عشق بین مردم و نظام عامل اصلی پیروزی انقلاب بود، افزود: امام(ره) نیز در این هنگام تمامی ارکان نظام را که با استفاده از رأی مستقیم و غیرمستقیم مردم انتخاب کرده بود، در جریان امور کشور قرار داد اما در بین نسل‌های مختلف حمایت و همیت لازم در میان نظام جمهوری اسلامی به خوبی دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر در دهه 60 شاهد جوانانی بودیم که با عشق بر روی مین می‌رفتند، امروزه نیز شاهد بروز و ظهور جوانانی همچون شهید حججی هستیم.

وی در پایان تأکید کرد: در آستانه ایام باشکوه پیروزی انقلاب قرار داریم بنابراین باید همه افرادی که فرصتی در اختیار، قلمی در دست و یا تریبونی دارند، رویدادهای انقلاب و خدمات ارزنده نظام را با برش استانی به جوانان بازگو کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: