• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-4597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

فرماندار تویسرکان خبر داد

ممنوعیت کشت صیفی جات و محصولات پرآب بر در زمینهای دیم تویسرکان

فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: امسال کشت صیفی‌جات و محصولات پرآب‌بر در زمین‌های دیم شهرستان تویسرکان ممنوع است.

حبیب مومیوند در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه میزان بارندگی در شهرستان تویسرکان در یکسال اخیر 41 درصد و در مقیاس زمانی بلندمدت 50 درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: با وجود بارش‌هایی که در روزهای اخیر شاهد آن هستیم، با کمبود شدید منابع آب زیرزمینی در تویسرکان مواجه هستیم که این میزان کاهش، نگران‌کننده است.

وی تأکید کرد: عموم مردم باید کمبود آب را جدی گرفته و رعایت اصلاح الگوی مصرف آب در بخش‌های مختلف آشامیدنی و به ویژه کشاورزی در دستور کار قرار گیرد.

مومیوند با بیان اینکه برای مدیریت منابع آب در شهرستان تویسرکان به سمت گسترش آبیاری نوین و تحت فشار حرکت کرده‌ایم، اضافه کرد: تا کنون 750 هکتار از زمین‌های زراعی شهرستان تویسرکان مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار، نوین و آبرسانی از طریق لوله‌گذاری شده‌اند و 250 هکتار زمین دیگر نیز تا پایان سال به این مقدار افزوده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان تویسرکان در مجموع از هشت هزار و 500 هکتار باغ‌های متنوع برخوردار است که امید می‌رود ظرف سه تا چهار سال آینده تمامی باغ‌ها مجهز به سیستم آبیاری نوین و تحت فشار شوند.

فرماندار شهرستان تویسرکان تأکید کرد: کشت دانه‌های روغنی کلزا در سال گذشته در تویسرکان 35 هکتار بود که این میزان در امسال به 250 هکتار رسیده است.

وی تصریح کرد: امسال کشت صیفی‌جات و محصولات پرآب‌بر در زمین‌های دیم شهرستان تویسرکان ممنوع است و باید برای مدیریت منابع آب به سمت گسترش کشت‌های کم‌آب‌بر حرکت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: