• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان:

در ایام الله دهه فجر، سبک زندگی فاطمی تبیین شود

به گزارش ایسنا و به نقل از  روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان، حجت الاسلام علی دشتکی در ستاد ساماندهی شئون فرهنگی با توجه به تقارن ایام فاطمیه و ایام الله دهه فجر اظهار کرد: در برگزاری مراسم های  بزرگداشت پیروزی  انقلاب اسلامی و  ایام فاطمیه باید این نکته را یادآور شویم که این دو مکمل یکدیگر بوده و هیچ گاه نمی شود آنها را از یکدیگر جدا نماییم .

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید مجموعه مردمی در ایام فاطمیه تقویت شده و در ایام الله دهه فجر به اهمیت نقش استفاده از سیره معصومین در پیشبرد اهداف انقلاب بیشتر پرداخته شود .

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان از گسترش شبکه تبلیغ در این ایام خبر داد و گفت: برگزاری ستاد شئون به منزله بازگو کردن رویکردهای انقلاب به همراه اهمیت نقش سیره پیامبر در اقتدار اسلامی بوده و وظیفه سنگینی را به دوش مبلغان و اعضای ستاد شئون نهاده است .

وی با بیان اینکه جامعه امروز نیازمند  الگو برداری از الگوهای دینی در همه زمینه ها است ، افزود: در جامعه امروز برای تحقق اهداف نیاز به وجود الگوی قابل اطمینان است که حضرت زهرا(س) یکی از الگوهای والا در امور مدیریتی ،فرهنگی ،اقتصادی ، اجتماعی و دینی است .

وی در ادامه عنوان کرد: در نظام برخاسته از فرهنگ دینی، مکتب علوی و فاطمی نقش اثرگذاری در درخشان شدن انقلاب داشته و باید فلسفه و اهداف انقلاب در همه امور تبیین و تحلیل شود .

حجت اسلام دشتکی با اشاره به وجود هجمه های فرهنگی در خصوص انقلاب اسلامی یادآور شد: شناخت زمانه ، دفاع از حریم ولایت، پرداختن به مسائل اجتماعی و اقتدار فرهنگ فاطمی در تمام امور از مسائلی هستند که در جامعه امروزی مغفول مانده و باعث بروز مشکلات اجتماعی شده است .

وی افزود: اتکا به دین باعث می شود تا نقش انقلاب اسلامی نمایان شده و مردمی که در غفلت به سر می برند بدانند که دستاورد انقلاب؛ ارتقاء جایگاه در حوزه علمی، استقلالی، فرهنگی و ... برای ملت ایران در دنیا بوده و این رویدادسیاسی فرهنگی به منزله رقابت به وجود نیامده .

مدیرکل تبلیغات اسلامی از جلوگیری مناسبت سازی ها خبر داد و گفت: در حال حاضر مناسبت سازی ها بسیار زیاد شده و باید برنامه هایی برای پیشگیری از آن تعیین شود بنابراین ایام فاطمیه نیز 3 روز بوده و ستاد شئون تکیه بر فاطمیه دوم خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: