• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اکران 13 فیلم از جشنواره فجر در همدان


مسئول امور سینماهای حوزه هنری استان همدان گفت: امسال 13 فیلم از فیلم‌های جشنواره فجر در 46 سانس در دو سینمای قدس و فلسطین همدان اکران می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سعید شرفی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حوزه هنری از سال 92 سینماداری مجموعه سینماهای کشور را به مجموعه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز واگذار کرده است که 120 سینما در 19 استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: استان همدان با 3 سینما و 5 سالن و 1200 صندلی رتبه قابل قبولی در 19 استان دارد و در رتبه‌بندی پنجمین استان در کشور است.

شرفی با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به سینماها وجود دارد، افزود: در طول اکران سالانه ترافیک اکران نداریم و امسال نیز فیلم‌های هنر و تجربه را نیز اضافه کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث سینماداری در استان همدان به دنبال نقدهایی هستیم که پیشنهادی را مطرح کند و اینگونه نقد سازنده است و امیدواریم شرایطی ایجاد شود تا از سینما به نفع مردم استان استفاده شود.

مسئول امور سینماهای حوزه هنری استان همدان گفت: کارت‌های خبرنگاران تهیه می‌شود و پشت کارت نیز تاریخ درج می‌شود و خبرنگاران می‌توانند در 3 سانس اول وارد سینما شوند و فیلم‌ها را دیده و نقد و تحلیل کنند.

شرفی با بیان اینکه استقبال از سینماها در دهه 90 نسبت به دهه 80 در حال احیا است، تصریح کرد: سانس‌های بعدازظهر در سینما فلسطین سانس 17:30 و 20 و در سینما قدس نیز سانس‌های 18 و 20:30 است.

وی با اعلام فیلم‌های اکران شده در ذیل جشنواره فجر در همدان گفت: فیلم‌های «قهرمانان کوچک»، «خجالت نکش»، «جاده قدیم»، «دنیای کیف‌ها»، «چهارراه استانبول»، «دارکوب»، «فیلشاه»، «ماهورا»، «بمب»، «دزد و پری»، «امیر»، «شکلاتی»، «تنگه ابوغریب»، «سوء تفاهم»، «به وقت شام»، «سرو زیر آب» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» در همدان اکران می‌شود.

مسئول امور سینماهای حوزه هنری استان همدان با بیان اینکه فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ١٤ تا ٢٢ بهمن ماه در همدان اکران می‌شود گفت: از پنج‌شنبه پیش‌فروش اینترنتی نیز آغاز می‌شود.

شرفی اعلام کرد: در مورد سینما سیار نیز سرور و امکانات داریم و نهادها و شهرستانهایی که بخواهند اکران فیلم داشته باشند ما می‌توانیم این زمینه را فراهم کنیم به شرطی که هزینه آن برای صاحبان سرمایه پرداخت شود ضمن اینکه در داخل گیشه بلیط فیلم‌های جشنواره فجر 8 هزار تومان و به صورت اینترنتی قبل از 12 بهمن‌ماه به قیمت 6 هزار تومان به فروش می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: