• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3291-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت کیان‌کرد خطاب به کارگرانش:

اگر مشکلات «کیان‌کرد» حل نشد تعطیل می‌کنیم


مدیرعامل شرکت کیان‌کرد ملایر گفت: در صورتی‌که مشکل این شرکت حل نشود «کیان‌کرد» ظرف 2 تا 3 ماه دیگر تعطیل خواهد شد.

حمید حمیدی‌یگانه در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر اینکه اعتراضات کارگران این شرکت همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: کارگران پس از نخستین اعتراض، در جلوی کارخانه و فرمانداری تجمع می‌کنند و خواستار مطالبات خود هستند.

وی با بیان اینکه شرکت کیان‌کرد براساس قولی که به کارکنان خود داده بود حقوق یک ماه از آنان را پرداخت کرد، افزود: پس از پرداخت حقوق یک ماه کارگران به آنها قول دادیم ظرف 15 روز آینده مابقی معوقات آنها را پرداخت خواهیم کرد و کارگران نیز مجاب شوند و به کار خود بازگردند اما با این وجود به کار بازنگشتند.

حمیدی‌یگانه با اشاره به اینکه مسئولان شرکت متوجه اعتراضات اولیه کارگران شدند اما متوجه ادامه اعتراضات نشدند، یادآور شد: کارگران این شرکت دقیقا بیان نمی‌کنند که چه می‌خواهند و فقط بر سر مطالباتی که نمی‌دانیم چه هست پافشاری و لجبازی می‌کنند اما با این وجود شرکت در حد بضاعت خود آنچه توانسته را انجام داده است.

مدیرعامل شرکت کیان‌کرد ملایر با بیان اینکه این شرکت در 3 سال گذشته 17 میلیارد تومان زیان دیده است، ادامه داد: با توجه به اختلاف مالی آقای سرامی، صاحب شرکت و بانک سرمایه، 3 سال است که کیان‌کرد در لیست بدهکاران بانکی قرار گرفته و در نقطه سربه‌سر کار می‌کند.

وی افزود: بالاخره 17 میلیارد تومان زیان خود را در مطالبات بانک و معوقات ذی‌نفعان از جمله کارگران و پیمانکاران نشان می‌دهد وامروز مشکلی که در این شرکت ایجاد شده به تمامی ذی‌نفعان تعمیم پیدا کرده است.

حمیدی‌یگانه با اشاره به احکامی که دادگاه برای صاحب شرکت تعیین کرده است، یادآور شد: راهی به جز اینکه صاحب شرکت از لیست بدهکارن بانکی در بیاید و به اموال خود دسترسی پیدا کند، نیست.

وی تأکید کرد: در 2 سال گذشته درخواست‌های متعددی برای استفاده از خط اعتباری داده شده است اما هیچ‌یک منتج به نتیجه نشده چرا که اگر شده بود اوضاع فرق می ‎ کرد.

مدیرعامل شرکت کیان‌کرد ملایر یادآور شد: با وجود تلاش نمایندگان و مسئولان استان هنوز نتیجه‌ای که منجر به خروج شرکت کیان‌کرد از لیست سیاه بانکی نشده است و این شرکت در مرز تعطیلی قرار دارد.

حمیدی‌یگانه از کارگران شرکت کیان‌کرد خواست تا کارخانه را نخوابانند و تا 2-3 ماه دیگر فرصتی ایجاد کنند تا کارهایی که درحال پیگیری است، به نتیجه برسد و مشکلات حل شود و اگر مشکلات شرکت حل نشد همه باهم شرکت را تعطیل کنند.

گفتنی است؛ روز گذشته سومین تجمع اعتراض‌آمیز کارگران شرکت کیان‌کرد در حالی برگزار شد که تا کنون یک ماه از معوقات 6 ماهه آنها پرداخت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: