• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3491-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان همدان:

توليدات كشاورزي استان را با استفاده بهينه از آب حفظ كرده‌ايم

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه استان همدان 4 و نیم درصد از محصولات کشاورزی کشور را تولید می‌کند، گفت: با وجود اینکه 30 هزار هكتار از اراضی آبی استان کاهش یافته اما با مدیریت و حمایت های خوبی که صورت گرفته، توانستیم تولیدات خود را حفظ کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، منصور رضوانی جلال چهارشنبه 11 بهمن در آئين افتتاح نخستین نمایشگاه صنعت آب و آبیاری کشاورزی و تأسیسات آب و فاضلاب در همدان، ضمن تسلیت شهادت بی بی دو عالم و تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: در این نمایشگاه 37 غرفه از سراسر کشور از جمله اصفهان، لرستان، قزوین و همدان حضور دارند.

وي با اشاره به اینکه استان همدان یکی از قطب های تولیدات کشاورزی در کشور بوده و است، تصریح کرد: خوشبختانه با حمایت های صورت گرفته از سوی استاندار همدان و معاون عمراني وي و شورای حفاظت از منابع آب، با استفاده بهینه از آب تولیدات کشاورزی را حفظ کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه 26 درصد اشتغالزايي استان در بخش کشاورزی بوده و 29 درصد از ارزش افزوده را نیز در بخش کشاورزی داریم، خاطرنشان کرد: کشاورزی به درآمد جامعه ما پیوند خورده و باعث اشتغالزایی است.

رضوانی جلال يادآور شد: تلاش کرده ایم با  مصرف بهینه آب و حفظ سایر منابع هم امنیت غذایی را افزایش دهیم و هم اشتغال در این حوزه کشاورزی را حفظ کنیم بنابراین راه های مختلفی از سوی وزارتخانه و کشاورزان برای مصرف بهينه آب انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان همدان 140 هزار هکتار آبیاری نوین انجام شده است، اضافه كرد: استان همدان در آبیاری نوین اقدامات خوبي انجام داده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه کشاورزان پیشرویی در این زمینه داریم، گفت: آشنایی با آخرین فناوری ها در زمینه مصرف بهینه آب یکی از راه ها در کاهش مصرف آب است.

وی خاطرنشان کرد: حفظ تولید، حفظ محصول و امنیت غذایی و توزیع مناسب محصولات به دست متقاضیان 3 بخش مهم برای نگهداری و کاهش مصرف آب است.

رضوانی جلال با اشاره به اینکه در بخش حفظ تولید 100 هکتار گلخانه ایجاد کردیم و به ازای هر هکتار یک نهم آب مصرف می‌شود، ادامه داد: در نوع کاشت به جای بذر، نشاء استفاده کردیم که باعث شد دو مرحله از آبیاری کم شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه کمک می‌کند تا در مصرف بهینه آب با استفاده از روش های نو وضعیت مطلوبی کسب کنیم، گفت: همچنین در این نمایشگاه تبادل تجارب بین استان ها می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: