• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان اعلام كرد

واگذاري 400 پروژه دولتي استان به بخش خصوصي/تحقق 100 تا 300 درصدي شاخص‌هاي اقتصاد مقاومتي در همدان

استاندار همدان با بیان اینکه براي 16 هزار و 200 نفر در استان همدان اشتغال ایجاد شده است، گفت: کل سهمیه استان همدان در اشتغال 19 هزار و 850 نفر است که باید از این تعهد فراتر برویم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک بخت ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، با بیان اینکه زمانی ایران را مستشاران آمریکایی اداره می‌کردند اما با پیروزی انقلاب دست آنها از کشور کوتاه شد، اظهار کرد: آمریکا برای براندازی انقلاب اسلامی، دیوانه‌ای به نام صدام را وادار کرد تا برای انقلاب و نظام مشکل ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب هستیم، افزود: باید اشتغال را که مشکل اصلی جوانان است، حل کنیم و این مشکل قابل حل است اما نیاز به عزم جدی دارد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دشمن برای مقابله با ایران اسلامی به لطف خدا بی‌نتیجه ماند، ادامه داد: امروز ایران از کشور‌های قدرتمند منطقه است و تصمیمات اساسی منطقه را بدون حضور ایران نمی‌توان گرفت.

استاندار همدان بیان کرد: ایران در برابر 6 کشور ابرقدرت دنیا در نشست هسته‌ای و برجام به گونه‌ای عمل کرده که رئیس جمهور آمریکا می‌گوید برجام آمریکا را ضعیف کرده است.

وي با بیان اینکه پیشرفت کار در استان و در زمينه موضوع اشتغال خوب بوده است، تصریح کرد: در بخش اقتصاد مقاومتی در برخی از موضوعات 100 درصد و حتی در بعضی موارد بیش از 150 درصد دستورات و شاخص‌های اقتصاد مقاومتی و بعضی مواقع تا 300 درصد اجرا شده است.

نيك بخت با بیان اینکه سال گذشته 66 مورد و امسال 77 مورد پروژه دولتی باید به بخش خصوصی واگذار می‌شد، ادامه داد: تاکنون 400 پروژه دولتی در استان به بخش خصوصی واگذار شده است.

وي با اشاره به اینکه در همه زمینه‌ها در رابطه با مأموریت استان خوب عمل شده است، بیان کرد: از 600 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید 420 میلیارد عقد قرارداد و پرداختی داشته‌ایم.

استاندار همدان با بیان اینکه در زمینه ایجاد اشتغال جای کار زیادی در استان وجود دارد، تصریح کرد: اعتبارات طرح فراگیر و طرح روستایی تازه ابلاغ شده که در صورت جذب اشتغال بیشتری ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زا کم است، ادامه داد: باید دو برابر اعتبار موجود به بانک‌ها طرح معرفی شود تا دست بانک هم باز باشد و بتواند کار کند.

استاندار همدان بيان كرد: یک‌هزار و 484 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است اما بانک سینا بر روی پرداخت 40 میلیارد تومان تسهیلات مانده است.

وی خطاب به پورمجاهد، سرپرست دفتر امور روستایی استانداری همدان با تأکید بر اینکه شما باید در زمینه حل مشكل ارائه تسهيلات توسط بانک سینا ورود کنید، ادامه داد: توقع اضافه نداریم بلکه می‌خواهیم دستورات آقای نعمت‌اللهی مدیرعامل بانک سینا عمل شود.

وی با تأکید بر اینکه بانک سینا باید همه 40 میلیارد تومان را تا آخر بهمن ماه پرداخت کند، افزود: وقتی تعصبی راجع به تولید استان و اشتغال نداشته باشیم، این گونه عمل می‌کنیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه بانک سینا بانک خوبی است اما در استان برای 7 میلیون تومان وثیقه به متقاضی گیر می‌دهد، خاطرنشان کرد: با این شرایط متوجه می‌شوید من چه می‌کشم و یک دستگاه امنیتی که می‌نویسد در رد‌ه‌های کارشناسی و شعب کم کاری صورت گرفته است.

وی مجدد خطاب به پورمجاهد با بیان اینکه انتظار دارم شما بالای سر بانک‌ها باشید و مشکلات را پیگری کنید، تصریح کرد: نباید برای 40 میلیارد تومان به اندازه 400 میلیارد تومان وقت گذاشته شود.

نیک بخت خواستار ارائه گزارش از مدیر بانک پارسیان شد اما این مدیر در جلسه حضور نداشت بنابراين از عدم حضور اين مدیر انتقاد کرد و پس از تماس با وي خواستار حضوری فوری اش در جلسه شد.

وی خطاب به مدیران با بیان اینکه از همه دست‌اندرکاران حوزه اشتغال خواسته‌ام که سهمیه اشتغال بر روی 30 هزار نفر دیده شود، اظهار كرد: در حوزه اشتغال کشاورزی، گردشگری و صنعت باید بسیار ورود کرد.

استاندار همدان با بیان اینکه از بخش کشاورزی راضی هستم چراکه در بسیاری از زمینه‌ها کار‌های خوبی انجام داده است، ادامه داد: در جلسه‌ای با وزیر دفاع وقتی گفتیم 85 درصد اراضی آبی مستعد آبیاری نوین اجرا شده است تعجب کرد؛ 45 درصد تسهیلات توسعه اشتغال روستایی مربوط به بخش کشاورزی می‌شود.

وی منصور ستوده را به عنوان مدیرعامل آب منطقه‌ای استان همدان معرفی کرد و با بیان اینکه ايشان نباید رودربایستی داشته باد چراکه بحران آب در استان جدی است، گفت: ستوده از نظر پاکدستی و کار مورد تأیید ما بود

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: