• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-6097-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئيس كميته امداد كشور مطرح كرد:

نبايد كار كميته امداد را حاشيه‌اي و مادي درنظر گرفت

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: مددجویان بیشتر از هر چیزی اکرام و اخلاق نیک و افتادگی می خواهند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدپرویز فتاح  امروز در جمع کارکنان کمیته امداد شهرستان اسدآباد در سفر خود به این شهرستان در راستای بازدید میدانی و در جریان مشکلات قرار گرفتن این منطقه، اظهار كرد: کار کمیته امداد یک کار حاشیه ای نبوده و نباید آن را مادی و کمی در نظر گرفت بلکه باید برای کمیته امداد اعتقاد و جان و روح خود را بگذاریم چرا که افتخار این نهاد مقدس زیر نظر ولایت بودن است.

وی با بیان اینکه همه مشکلات امروز ما ناشی از دور شدن از مسلک و مکتب و راه امام(ره) است، خاطرنشان کرد: همه ما مسئولان باید مراقب باشیم که در عهد و پیمان خود به امام راحل همواره ثابت قدم بمانیم چرا که همه ما امامی و جیره خوار مکتب انقلاب و امام راحل هستیم .

فتاح با تأکید بر خدمت به امت امام توسط مسئولان تصریح کرد: امسال میزان مستمری مددجویان به 3 برابر افزایش يافت و وام 1000 میلیاردی قرض الحسنه به 2 هزار و 100 میلیارد تومان ارتقاء داشت.

وی از افزایش 20 درصدی درآمدهای کمیته امداد از محل کمک های مردمی در 10 ماه گذشته خبر داد و گفت: درآمدهای مردمی در سالجاری در کمیته امداد تحقق یافته و این نهاد مقدس بر روی برنامه در حال حرکت است.

فتاح با تأکید بر اینکه برنامه محوری در امداد را باید پیش ببریم و متوقف نشویم، تصریح کرد: در جذب باقی مانده وام قرض الحسنه به صورت 100 در صدی باید بکوشیم.

وی با اشاره به اینکه نیروهای ارزشی و انقلابی نباید از مسائل فرهنگی مددجویان غافل باشند، افزود: باید بحث پایش در راستای خروج و ورود مددجویان باتدبیر و نگاه هوشمندانه به صورت مستمر ادامه داشته باشد چرا که کمیته امداد جای دائم نبوده و تنها به صورت یک اورژانس اجتماعی در راستای خودکفا شدن مددجویان است.

فرماندار شهرستان اسدآباد نیز اظهار کرد: با وجود تبلیغات و اطلاع رسانی پررنگ در شهرستان اسدآباد متقاضیان استفاده از تسهیلات اشتغال فراگیر و خوداشتغالی و کارآفریني کمتر از 250 نفر بوده و این در حاليست که در 8 ماه گذشته بیش از 9 هزار نفر متقاضی اضافه شدن به خانواده کمیته امداد اسدآباد هستند.

حسین افشاری با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تا جایی که ممکن است از  پول پاشیدن خودداری و توانمندسازی افراد را ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: نداشتن شعبه صندوق ولایت در شهرستان اسدآباد یکی از مشکلات افراد مددجو کمیته امداد این شهرستان است که راه اندازی این شعبه در رتق و فتق امور مددجویان بدون مراجعه به استان از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: