• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديركل بهزيستي همدان خبر داد

یک هزار و 537 مورد اشتغالزایی برای مددجویان بهزيستی همدان

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: یک‌هزار و 537 مورد اشتغال از سوی بهزیستی استان همدان ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا الوند امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، با بيان اينكه تعداد افراد زیر پوشش بهزیستی استان در حوزه اجتماعی 16 هزار و 506 نفر هستند، اظهار کرد: در حوزه توانبخشی 35 هزار و 410 نفر و در مجموع 51 هزار و 916 نفر زیر پوشش بهزیستی استان همدان هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه خدمات پیشگیری و فرهنگی 503 هزار نفر از خدمات ارتقائی و مداخله‌ای بهزیستی بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: بهزیستی حدود 189 برنامه برای جامعه هدف در دستور کار دارد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته 527 نفر معادل 13 درصد از افراد زیر پوشش بهزیستی از چرخه حمایت مستمر خارج شدند، بیان کرد: سال گذشته یک‌هزار و 408 نفر و در سالجاری یک‌هزار و 560 نفر از افراد زیر پوشش از مشاور شغلی، آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش‌های مرتبط با کسب و کار و کارآفرینی بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه در سالجاری یک‌هزار و 222 مورد ایجاد اشتغال از سوی بهزیستی استان تعهد شده بود، بیان کرد: یک‌هزار و 537 مورد اشتغال از سوی بهزیستی استان ایجاد شده است.

الوند با اشاره به اینکه افزون بر 305 مهد کودک شهری و روستایی، 235 مرکز و مؤسسه در استان فعال است که مجوز خود را از بهزیستی دریافت کردند، ادامه داد: یک‌هزار و 620 نفر در این مراکز مشغول به کار هستند.

وی با بیان اینکه در سالجاری 123 نفر از طریق 41 مورد صدور مجوز مراکز غیر دولتی اشتغال ایجاد شده است، افزود: از طریق واگذاری مکان‌های قابل اشتغالزایی به تعداد 30 مورد با اشتغال 60 نفر صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی همدان با اشاره به اینکه 13 هزار و 682 ميليون تومان با ایجاد 939 نفر اشتغال اعتبار جذب شده است، ادامه داد: پرداخت تسهیلات کارفرمایی پنج مورد با 22 نفر اشتغال پایدار بوده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان نيز گفت: 420 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان همدان پرداخت شده است.

 سیداحمد توصیفیان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون کل تسهیلات پرداخت شده از منابع مختلف بانک‌های عامل یک‌هزار و 484 میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: از محل منابع داخلی بانک‌ها 890 میلیارد تومان و از محل تسهیلات اشتغالزا 594 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وي با بيان اينكه 13 جلسه کمیته فنی با 597 طرح به مبلغ 376 میلیارد تومان مصوب و به بانک‌ها معرفی شده است،
 از ارائه 314 طرح با 140 میلیارد تومان اعتبار در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در 10 روز گذشته سامانه «کارا» فقط برای متقاضیان باز شد.

وی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 73 نفر در 10 روز گذشته در سامانه ثبت نام کردند، ادامه داد: از ابتدای هفته جاری سامانه برای دستگاه اجرای و اعضای کمیته فنی فعال شده است.

توصیفیان با اشاره به اینکه 59 طرح به بانک رسیده است، تصریح کرد: در حوزه اشتغال روستایی اصلاحاتی در برخی از رسته‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه به علت محدودیت منابع تنها طرح‌های مرتبط با رسته‌ها مورد پذیرش و تصویب قرار می‌گیرد، ادامه داد: طرح‌های تعاونی و دانش‌بنیان در اولویت است و در بخش پرورش دام طرح‌های صنعتی که توام با اصلاح نژاد بوده پذیرفته می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان با بیان اینکه تسهیلات از 5 میلیون تا 20 میلیون تومان برای مشاغل خانگی بدون محدودیت برای هر طرحی آمده پرداخت شده است، تصریح کرد: طرح‌های خرد و خوداشتغالی 5 میلیون تا 20 میلیون تومان وجود دارد.

وی به تسهیلات اشتغال روستایی اشاره کرد و با بیان اینکه بانک کشاورزی 416 میلیارد تومان، بانک ملی 249 میلیارد تومان، بانک ملت 213 میلیارد تومان، بانک سپه 97 میلیارد تومان و بانک صادرات 186 میلیارد تومان پرداخت کرده است، بیان کرد: شهرستان همدان 391 میلیارد تومان، نهاوند 241 میلیارد تومان، کبودراهنگ 229 میلیارد تومان و ملایر 171 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

توصیفیان با بیان اینکه استان همدان در زمینه طرح «روستا تعاون» وضعیت خوبی دارد، ادامه داد: براساس آمار دستگاه‌های اجرایی در استان 16 هزار و 203 نفر اشتغال ایجاد شده که 15 هزار نفر در سامانه رصد ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش خدمات و گردشگری سرانه ایجاد اشتغال بالا است، تصریح کرد: 52 درصد اشتعال در بخش خدمات و گردشگری، 23 درصد در بخش صنعت و 25 درصد در بخش کشاورزی بوده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: