• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-792-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان:

ارزش‌های انقلاب را نمی‌توان با نصیحت تبیین کرد

معاون امور عمرانی استانداری همدان گفت: ارزش‌های انقلاب باید در قالب هنر به نمایش درآیند چرا که تنها با نصیحت نمی‌توان ارزش‌های انقلاب را تبیین کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمودرضا عراقی شنبه 14 بهمن در آئین نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه ریحانه‌النبی شهر همدان، ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه فجر و با اشاره به حضور مهم و پررنگ دانش‌آموزان در تمام عرصه‌های قبل و بعد از انقلاب افزود: دانش‌آموزان سهم بزرگی در انقلاب داشتند و اگر دانش‌آموزان نبودند شاید انقلاب اسلامی به ثمر نمی‌نشست.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی را با توجه به عظمت آن می‌توان از جهات مختلف تحلیل کرد، ادامه داد: بعد از انقلاب به علت عدالت‌خواهی، جمهوری اسلامی مورد هجمه دشمنان قرار به طوریکه آنها زورگو بوده و عادت نداشتند در هیچ کجای دنیا صدایی علیه آنها بلند شود اما انقلاب اسلامی خودباوری لازم را به مردم و نظام داد و به همگان ثابت کرد با رهبری خوب و انسجام درونی می‌توان از اهداف خود در راستای عدالت اجتماعی در برابر بیگانگان دفاع کرد.

عراقی با اشاره به اینکه همه اقشار در جنگ تحمیلی با رشادت و قهرمانانه جنگیدند و در اقدامی بی‌سابقه در یک قرن اخیر  نگذاشتند حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد، اذعان کرد: بعد از جنگ سازندگی در کشور آغاز شد و با وجود وابستگی شدید به کشورهای بیگانه در دوره قبل از انقلاب مردم ایران بر روی پای خود ایستادند و بدون توجه به تحریم‌های ظالمانه باز هم به سازندگی ادامه دادند و به لطف خدا در مسائل علمی و فنی خودباور شدند.

وی با بیان اینکه با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری از بسیاری از مشکلات عبور کردیم، گفت: امروز در سی و نهمین سالگشت انقلاب افتخار می‌کنیم که در کشوری آزاد و مستقل با نیروهای خوب در همه عرصه‌ها زندگی می‌کنیم که مانند گوهری در جهان می‌درخشد.

معاون استاندار همدان ادامه داد: به عقیده بنده قبول کردن نظرها و باور کردن یکدیگر باعث اتحاد اقوام ایرانی در زمان کوروش و داریوش یا بعد از اسلام و تلفیق ارزش‌های ملی و الهی شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید جمهوریت و اسلامی بودن جمهوری اسلامی حفظ شود، تصریح کرد: مصداق جمهوریت در جامعه اسلامی واگذاری کارها به مردم در همه عرصه‌ها و ایجاد تحول اجتماعی است.

عراقی با اشاره به وجود شورای اسلامی در تمام شهرها و روستاهای کشور بیان کرد: مردم در سرنوشت خود حاکم هستند و در هیچ نقطه‌ای از جهان مشارکت مردمی به این صورت وجود ندارد که این از ثمرات انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در زمینه مردم‌سالاری دینی اظهار کرد: هر زمانی‌که کشور با مشکلی روبرو شده است، مردم وارد عمل شده و آن را اصلاح کردند و ما باید در بین اقشارمختلف امید ایجاد کنیم.

معاون استاندار همدان با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که در برابر استکبار ایستاده است، افزود: اختلاف‌سلیقه‌ها و عملکردهایی وجود دارد اما نباید دولت را تضعیف کنیم چرا که دولت نماینده نظام در هر مقطعی است.

وی با بیان اینکه همه در اتفاقات و تصمیم‌گیری‌ها شریک هستیم، گفت: در مذاکرات هسته‌ای قهرمانانه مذاکره کردیم، همان کسانی‌که در جبهه‌ها جنگیدند با 5 کشور بزرگ دنیا با یک دیپلماسی بسیار قوی مذاکره کردند و برجام را به وجود آوردند که امروزه همه مستکبرین به دنبال برهم زدن برجام هستند اما به علت پایه‌های محکم آن نمی‌توانند.

معاون استاندار همدان با اشاره به اینکه با اتحاد موجود در همه زمینه‌ها موفق بوده و خواهیم بود، بیان کرد: با توجه به همه تنگناها و سختی‌های موجود در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 1000 پروژه با اعتبار 1000 میلیارد تومان در استان افتتاح و محضری می‌شوند.

وی با بیان اینکه 50 درصد اعتبارات پروژه‌های مذکور توسط بخش خصوصی تأمین شده است، افزود: رشد اقتصادی موجود دو رقمی و تحریم تک رقمی است اما متأسفانه عده‌ای دنبال سیاه‌نمایی هستند و کلید واژه‌های انقلاب را به درستی توصیف نمی‌کنند.

عراقی با بیان اینکه شیب گرانی کمتر شده و رشد اقتصادی می‌تواند در استان انجام گیرد، گفت: با زحمات شهدا بسیاری از مشکلات امنیتی حل شده و امیدوارم با روحیه شهادت‌طلبی بتوانیم استقلال و آزادی کشور را پاس بداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: