• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

انقلاب طبقاتی نبود بلکه جهت‌گیری آن به سمت محرومان بود

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان عدالت، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی را از ویژگی‌های اصلی انقلاب برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی طبقاتی نبود بلکه جهت‌گیری آن به سمت محرومان و حمایت از آنان بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مصطفی خزاعی شنبه 14 بهمن در آئین نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه ریحانه‌النبی شهر همدان، ضمن تبریک ایام خجسته سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این نکته ضروریست که پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی بازگشتی به شعارهای انقلاب داشته باشیم و باید این شعارها برای جوانان که انقلاب را از نزدیک ندیده و آن را درک نکردند، تبیین شود.

وی با بیان اینکه بایدانقلاب و ماهیت آن را بشناسیم و همواره بازبینی کنیم که تا چه اندازه به اهداف و ماهیت انقلاب اسلامی نزدیک شده‌ایم، افزود: در صورت بازبینی می‌توانیم به نقاط قوت و ضعف کار پی‌ببریم و آنها را تقویت و برطرف کنیم.

خزاعی با اشاره به اینکه انقلاب برای ما یک نعمت است و باید آن را خوب بشناسیم و از آن پاسداری کنیم، گفت: ماهیت انقلاب اسلامی سه ویژگی داشت که نخستین ماهیت عدالت‌خواهی است که اصالت انقلاب اسلامی برگرفته از عدالت علوی و مبارزه با ظلم و ستم است.

وی با بیان اینکه زمانی‌که خودخواهی و منیت زیاد شد و حق ویژه برای کسی قائل شدیم باید بدانیم از ماهیت انقلاب دور ماندیم، ادامه داد: ماهیت دوم انقلاب اسلامی آزادی‌خواهی بود و آزادی ما نه بر اساس غرب و شرق بلکه الگوی اسلامی تعریف شد و به انسان و ارزش‌های انسانی بها داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان بیان کرد: استقلال‌طلبی در همه عرصه‌ها ویژگی دیگر انقلاب است که طبق این ویژگی باید متکی به آرمان‌های خود باشیم و بیگانگان نباید برای ما تعیین‌تکلیف کنند.

خزاعی با بیان اینکه انقلاب اسلامی طبقاتی نبود بلکه جهت‌گیری آن به سمت محرومان و حمایت از آنان بود، گفت: جوانان وصیت‌نامه یا صحیفه امام خمینی(ره) را بخوانند از رهنمودهای مقام معظم رهبری پیروی کنند تا بتوانند مسیر پرخطر را طی کرده و ارزش‌های انسانی را بشناسند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: