• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-6797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده ملایر خبر داد

اختصاص اعتبار ویژه برای چهارخطه شدن محور ملایر- آورزمان- نهاوند

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از تخصیص اعتباری افزون بر ۶ میلیارد تومان برای چهارخطه شدن محور مواصلاتی ملایر- آورزمان- نهاوند ذیل مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ خبر داد .

محمد کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به مذاکرات صورت گرفته توسط نمایندگان ملایر و نهاوند در جلسات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ بر روی این موضوع، اظهار کرد: توسعه، بهسازی و ارتقاء کمی و کیفی محورهای ارتباطی شهرستان ملایر از جدی‌ترین اولویت‌ها در بررسی بودجه ۹۷ و جلب اعتبارات منطقه‌ای بوده است .

وی اظهارامیدورای کرد: با اصلاحات صورت گرفته در لایحه بودجه ۹۷ و تأمین منابع موردنظر، پروژه‌هایی از این دست در سال آینده با پیشرفت سریع و مقبولی همراه شود .

آغاز فعالیت کارخانه فروسیلیس آذرخش تا پایان بهمن‌ماه

کاظمی در بخش دیگری از سخنانش به بازدید از کارخانه فروسیلیس آذرخش در نشستی با مدیران این مجموعه اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و تولیدی از نیازهای امروز جامعه است .

وی با بیان اینکه ظرفیت اشتغال مستقیم این کارخانه 160 نفر است، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این واحد عظیم صنعتی و انتقال و احداث پست برق برای استفاده مجموعه، انجام شده و فعالیت کارخانه تا پایان بهمن‌ماه امسال آغاز خواهد شد .

کاظمی بر ضرورت سرمایه‌گذاری و جلب‌نظر بخش خصوصی برای ورود به عرصه‌های متکی به مزیت‌های رقابتی ملایر تأکید کرد و ادامه داد: در شرایط کنونی راهبردهای اقتصادی باید منطبق بر سیاست‌های حمایت از اقشار کم‌درآمد و توسعه تولید و صنعت تعریف شود .

وی رونق صنعتی مانند تولید فروسیلیس را گامی مهم در جلوگیری از فرآیند خام‌فروشی عنوان کرد و ایجاد ارزش‌افزوده بر مزیت‌های منطقه ای را اولویت اصلی در احداث مراکز صنعتی و تولیدی دانست .

نماینده ملایر مردم در خانه ملت در ادامه به جلسه اخیر مجمع نمایندگان استان همدان با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اشاره کرد و یادآور شد: در این نشست به تشریح نیازهای شهرستان در حوزه آموزش عالی پرداختیم .

وی ضرورت توجه به برنامه‌محوری در وزارت علوم و افزایش کمی و کیفی طرح‌های عملیاتی و اجرایی را نیازی جدی عنوان کرد که از رهگذر آن بستر تعامل مستمر و سازنده حوزه صنعت و دانشگاه توسعه خواهد یافت .

نایب رئیس کمیسیون حقوقی مجلس ارتباط بیشتر و تعمیق مناسبات مجلس و وزارت علوم را مددرسان حوزه آموزش عالی کشور دانست و حمایت از پژوهشکده انگور دانشگاه ملایر را از موضوعات طرح شده در این نشست عنوان کرد .

وی در پایان گفت: اعطای مجوز راه‌اندازی مقاطع کارشناسی و دکتری در تعدادی از رشته‌های دانشگاهی و دعوت از وزیر علوم برای حضور در ملایر و افتتاح تأسیسات جدیدالاحداث دانشگاه ملایر از دیگر خواسته‌هایی بود که توسط نمایندگان ملایر اعلام شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: