• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

معاون بهزیستی همدان مطرح کرد

حضور 80 سالمند مجهول‌الهویه در مراکز بهزیستی/همدان، چهارمین استان پیر کشور

معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان همدان گفت: 80 سالمند که رها شده و سرپرست ندارند، تحت پوشش اداره‌کل بهزیستی استان همدان قرار گرفته‌اند.

فریدالدین حجت‌الاسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه 3 مرکز نگهداری از سالمندان به صورت شبانه‌روزی در سطح استان فعالیت می‌کنند، افزود: در حال حاضر 80 سالمند مجهول‌الهویه در مراکز اقامتی دارای مجوز از سوی اداره‌کل بهزیستی همدان زندگی می‌کنند.

وی دلایل متعددی را برای حضور این دسته از سالمندان در مراکز بهزیستی برشمرد و ادامه داد: سالمندانی که رها شده و سرپرست مناسبی ندارند، تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرند.

معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان همدان اضافه کرد: تعدادی هم توسط مردم به مراجع قانونی معرفی و بر اساس دستور مقام‌های قضایی به بهزیستی ارجاع داده ‌می‌شوند.

وی با بیان اینکه ظرفیت خانه سالمندان تحت پوشش بهزیستی 330 نفر است، اظهار کرد: می‌خواهیم کاری کنیم که فقط سالمندانی که بیماری شدید دارند یا کسی را برای مراقبت ندارند یا تحت شرایط خاص اجازه زندگی نزد خانواده خود را پیدا نمی‌کنند، در خانه سالمندان بمانند و بقیه سالمندان را به تدریج به سمت مراقبت در منزل یا مراقبت موقت در مراکز ببریم.

حجت‌الاسلامی با بیان اینکه سالمندان برکت زندگی و خورشید خانواده هستند، تأکید کرد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم حتی‌الامکان سالمند را در منزل نگهداری کنند چرا که خدماتی که خانواده به سالمند می‌دهند از تمام ابعاد مادی و معنوی و حتی عاطفی با خدمات ارائه شده در آسایشگاه‌ها متفاوت است.

حجت الاسلامی با اشاره به اینکه برای سالمندی سالم برنامه‌ریزی نشده است و فقر فرهنگی، فقر احتماعی و کارهای طاقت‌فرسا باعث دوران سالمندی مشکل می‌شود، گفت: همدان چهارمین استان پیر کشور است.

وی در پایان از مناسب نبودن ناوگان حمل‌ونقل عمومی پیاده‌راه‌ها برای قشر سالمندان و معلولان ابرازناراحتی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: